Pagina 1 van 1

tikken uit de motor

Geplaatst: 12 mei 2009 14:48
door streetmate84
  • Welke model tomos heb je? Streetmate
    Uit welk jaar komt de tomos ? 2009
    Is het een snor of een brommer? brommer
    Wanneer ontstond het probleem? gisteren


    Heb je onlangs iets veranderd aan je tomos? speedy uitlaat eronder gezet


    Wat is het probleem?
Hi, ik zit met een vraag over mijn brommer. Ik heb gezocht op dit forum maar ik werd er niet wijzer van hoop dat iemand mij misschien kan helpen.
Een paar weken geleden is mijn pistonveer afgebroken en in de cilinder gekomen. De cilinder is vervangen en ik heb de brommer nu 4 dagen weer in mijn bezit. Voordat mijn pistonveer afbrak weet ik nog dat mijn brommer een tikkend geluid maakte uit de cilinder. Dit hoorde ik wanneer ik bij een stoplicht stond te wachten. Ik merkte op dat wanneer ik een beetje gas gaf dit tikkend geluid verdween maar toen de motor weer op lagere toeren begon te draaien hoorde ik weer een tikkend geluid.
Ondertussen is mijn nieuwe cilinder in gereden en hoor ik sinds gisteren weer dit tikkend geluid uit motor komen.
Nu vrees ik dus dat er misschien weer iets mis is met mijn brommer. Kan iemand mij vertellen of dit tikkend geluid inderdaad iets met het afbreken van de pistonveer te maken heeft, of ligt het aan iets anders, of is dit normaal voor een Tomos?

alvast bedankt voor jullie reacties
Walter.

Re: tikken uit de motor

Geplaatst: 12 mei 2009 14:54
door tomos
heeft niks met een afgebroken piston te maken. het is koppeling die rateld. je naaldlager is wss versleten. dit is verder niet erg alleen eeen raar geluid maar je kan er gwn mee doorrijden

Re: tikken uit de motor

Geplaatst: 12 mei 2009 17:27
door shadowranger
Als je handig genoeg bent (er staat een FAQ over het verhelpen van het knikkergeluid van de koppeling) kun je dit zelf fixen. Maar als je nog garantie hebt kun je dit beter laten doen.

Door wat te grote speling tussen de koppelingssegmenten en koppelingshart (wat normaal opgevangen hoort te worden door de diafragmaveer) krijg je dit bijgeluid. Op zich niet rampzalig om er mee door te rijden, maar als je je eraan gaat ergeren kun je dit verhelpen door de veer in de 1e versnellingskoppeling iets uit te buigen zodat de speling opgevangen wordt.

Re: tikken uit de motor

Geplaatst: 12 mei 2009 18:07
door wb-tomos-a35
is bij mij ook zo iets minder stationair laten lopen is wel iets meer gas geven met de hand voor een stoplicht bij mij is et dus alleen maar als hij iets e hoog loopt

gr