Pagina 1 van 1

tomos luxe ontsteking

Geplaatst: 14 jul 2009 22:18
door gerhardt7
ik heb een tomos luxe gekregen ben al wel een beetje bekend met bromers.
maar ik kom hier niet uit ik heb namelijk geen vonk. ik heb de bobine na laaten kijken of die nog goed is.
deze was nog goed. heb hem weer aangesloten en heb het tegen het blok gehouden bobine en de kabel dan maakt hij een heel klein vonkje. heb de kabel vast gepakt en dan kreeg ik ook een opdonder. heb er een nieuwe bogiedop en bougie in gezet maar hij vonkt gewoon niet de bougie. de kabel alleen vonkt heel erg klein te klein. maar ik heb geen idee wat het nu kan zijn heeft iemand hier een idee waarom hij niet goed vonkt hij is al wel erg oud.

Re: tomos luxe ontsteking

Geplaatst: 14 jul 2009 23:52
door shadowranger
Heb je puntenontsteking of electronisch? Bij punten nazien of deze niet te ver zijn ingebrand en de zaak nog wel op tijd staat. Check dit met de FAQ.

Anders bij puntenontsteking de condensator vervangen (kan lek zijn waardoor de spanning wegvloeit waarvoor de vonk nodig is). En is er voldoende massa naar het blok/ frame?