Pagina 1 van 1

Kickstarten werkt niet

Geplaatst: 25 jun 2013 13:03
door Ninjaderby
Welke Tomos model heb je? A3B
Wat is het bouwjaar? onbekend
Sinds wanneer speelt dit probleem? 3 dagen
Wat is het probleem? wil niet stationair lopen (na vervangen bougie) en na 1 dag stilstaan ook niet meer starten
Onlangs nog iets verandert aan je Tomos? Nieuwe bougie en carterolie

Nou hier ben ik dan, baas klus met 0 verstand van brommers.

De werkplaatshandleiding heeft me al veel info verstrekt, maar nu loop ik vast.

De context: snor op de kop getikt, had 13 jaar stilgestaan. Toch deed ie t meteen (wel ff goed de kick erop gehad.) Overigens draaide ie ook prima stationair.

Toen de situatie hoopvol bleek, vloeistoffen gaan vervangen (carter en restje benzine die er nog inzat). Toen startte ie niet meer, dus brommerboer heeft er een nieuwe bougie ingedraaid. Dikke pret, want na 1x kicken deed ie t weer als een zonnetje, alleen stationair draaien deed ie niet. Na 1 nacht stilgestaan te hebben (dus de dag erna) wou hij niet meer starten. Het lijkt wel alsof ie m niet 'pakt', de kick geeft wel een prrrrr namelijk.

En nu: ik lees hier over stelschroeven (die dit type niet heeft? Of toch wel?) die het toerental kunnen verhogen/verlagen... of een sproeistuk dat niet goed werkt. Ik kan geen goede tekening op internet vinden die mij wegwijst maakt wat wát is. En dan nog iets... een choke? Ik weet wat het is, maar waar zou dat dan zitten?

Heel irritant allemaal, hij deed het gewoon leuk en nu is ie dood. Help, de stervende Tomos!

Ninja.

Re: Kickstarten werkt niet

Geplaatst: 25 jun 2013 13:24
door MrMike
13 jaar stilstaan?
Ik gok roest in je tank, en nu in je carburateur.

Hij heeft gelopen, nu niet meer. Dus het kan nooit iets groots zijn.
Zou op je gemak even alles nalopen, schoonmaken, verversen / vervangen.

De Choke zorgt ervoor bij een koude motor dat je wat extra bezine krijgt. Dit hendeltje zit op je carburateur. (daar zit je gaskabel en bezineslang op)

Die omlaag klikken en dan nog eens proberen.

Succes

Re: Kickstarten werkt niet

Geplaatst: 25 jun 2013 19:50
door Ninjaderby
Zal morgen ff alles bekijken, dank je wel

Je noemt vervangen, waar doel je dan op?

[ Post made via Mobile Device ] Afbeelding

Re: Kickstarten werkt niet

Geplaatst: 26 jun 2013 13:12
door Ninjaderby
Ik heb de carb ff schoongemaakt, zat wat bezinksel in. Verder is het probleem niet opgelost. Het is een encarwi overigens, zit geen handmatige choke op.

Zie ik iets over t hoofd?

[ Post made via Mobile Device ] Afbeelding

Re: Kickstarten werkt niet

Geplaatst: 26 jun 2013 13:42
door MrMike
Heb je de bougie er al uit gehaald, om te kijken hoe deze eruit ziet, vonkt, nat wordt?
Wat ik bedoelde is alles even losmaken, controleren, schoonmaken, netjes opnieuw monteren.

cilinder, kop, carb, uitlaat, spruitstuk. Nieuwe pakkingen, bougie is al nieuw.