Pagina 1 van 1

Heel hard geluid bij topsnelheid

Geplaatst: 05 jul 2014 13:39
door raoul0909
Welke Tomos model heb je? A3
Wat is het bouwjaar? 2005
Sinds wanneer speelt dit probleem? Ik ondervind dit probleem sinds ik een nieuwe uitlaat op de snor heb gemonteerd.
Wat is het probleem? Wanneer ik met de snor ga rijden, krijg ik op maximum snelheid (circa 35kmh) een heel hard geluid. Het lijkt wel of er over toeren worden gemaakt.
Onlangs nog iets verandert aan je Tomos? Ja, sinds een paar dagen heb ik een nieuwe uitlaat onder de snor gelegd zodat deze 35kmh gaat.

Wat de techniek van de snor betreft, heb ik niet al te veel verstand. Ik weet zelfs niet hoe bepaalde onderdelen werken. Het geluid wat de snor maakt klinkt echter niet al te gezond. Heeft iemand een idee waar het aan zou kunnen liggen?

Groet Raoul

Re: Heel hard geluid bij topsnelheid

Geplaatst: 05 jul 2014 13:57
door shadowranger
Komt het niet door een resonantie uit de uitlaat? Wat gebeurt er wanneer je het gas dichtdraait of zachter gaat rijden?

Re: Heel hard geluid bij topsnelheid

Geplaatst: 05 jul 2014 14:03
door raoul0909
Dan gaat hij weer "normaal" lopen. Ik zal een filmpje posten.

Hier het filmpje: http://youtu.be/AwElC7kIt4M

[ Post made via Mobile Device ] Afbeelding

Re: Heel hard geluid bij topsnelheid

Geplaatst: 05 jul 2014 14:09
door shadowranger
Dat is het bekende 4-takten. Ontsteking bijstellen naar bromstand of afstellen lucht-brandstof verhouding (=sproeier). Voor dat laatste check de kleur van je bougie- elektroden