Pagina 1 van 1

Tomos blijft afslaan

Geplaatst: 20 feb 2016 15:54
door Japie
Beste Allen,

Ik heb sinds kort een probleem, waar ik gewoonweg niet uit kan komen..... :(
Ik kan mijn Tomos starten in een kick, waarna hij rustig stationair loopt, meestal laat ik de choke gewoon achterwege ( met de kou van laatste weken wel gebruikt). Ik laat hem even warmdraaien (minuutje of twee) en rijdt daarna rustig weg.

Het wegrijden gaat perfect, hij stottert niet en houdt niet in. Vervolgens kan ik ook zonder problemen remmen, weer optrekken etc.

Maar na een tijdje (soms 1 minuut, soms 30/20 seconden) slaat hij tijdens het rijden gewoon af. :| Er gebeurt niks meer, met het gas spelen helpt ook niet. Wanneer ik stil sta start hij vaak na 1 tot 5 keer kicken, waarna ik gewoon zonder andere problemen mijn weg kan vervolgen. Dan gebeurt hetzelfde weer na een minuut, en zo blijf ik heel lang bezig om thuis / op werk te komen. Wanneer hij uitvalt klinkt het niet echt als BWOOAAPP of als sputteren van teveel brandstof, hij stopt gewoon.

De volgende dingen heb ik gedaan om het probleem te verhelpen:
-Sproeier schoongemaakt (doorblazen met mond & remmenreiniger, ziet er goed en schoon uit)
-Vlotterbakje ook tegelijkertijd schoongemaakt (zat wat stof in, maar niet meer dan 10/15 kleine spikkels)
-Vlotter eruit gehaald en schoongemaakt
-Benzineaanvoer vervangen, nieuwe slangen, nieuw filter (alle lucht is eruit) nieuwe slangenklemmen
-Luchtfilter schoongemaakt

Setup is als volgt:
Tomos Streetmate (2005)
Std motorblok
Std snel uitlaat
Sproeier 52
Std luchtfilter en PHVA carburateur

Hulp graag, want kom nu constant te laat overal aan en ben bijna in staat het ding in de brand te steken.....

Re: Tomos blijft afslaan

Geplaatst: 20 feb 2016 21:35
door kinderbrueno
Blaas meteen alle gaatjes van de carb door.

Re: Tomos blijft afslaan

Geplaatst: 21 feb 2016 12:45
door shadowranger
Check eens de doorloop van de benzinekraan (filter bovenop misschien vervuilt/ verstopt) en de carburateur (vlotternaald goed gangbaar?). Je verhaal klink mij naar een tekort aan brandstof omdat de vlotterbak wordt leeg getrokken. Wanneer er weer voldoende brandstof in zit kun je weer even rijden totdat het weer op is.

Re: Tomos blijft afslaan

Geplaatst: 21 feb 2016 15:10
door Japie
Bedankt voor de reactie,

Heb de carburateur ook al doorgeblazen, benzinetoevoer is helemaal in orde (slang van carburateur afhalen levert een stevige straal op tot de tank leeg is).

De vlotter is ook in orde in mijn ogen. Heb alles gecontroleerd en het werkt naar behoren (in bakje leggen = vlotter omhoog). Ook is het afslaan soms maar 1 keer en rijdt ik daarna 10 km zonder problemen. Bij een defecte vlotter zou dat niet gaan denk ik.

Soms heeft hij de kuren niet en rijdt ik flinke stukken zonder problemen, de andere keer kom ik amper de stad uit.

Ik weet het echt niet méér, carburateur is perfect, luchtfilter schoon, ontsteking werkt (anders zou hij ook niet lopen)...

Re: Tomos blijft afslaan

Geplaatst: 23 feb 2016 06:27
door shadowranger
Misschien moet je het dan niet in de bandstofzijde zoeken maar in de ontsteking. Is het niet zo dat de vonk er gewoon niet is. Je kan het volgende eens nalopen:

- Is de bougie nog fris. Welke hittegraad gebruik je nu en misschien is een nieuwe noodzakelijk als de electroden zijn opgebrand.
- Kabels en aansluitingen in orde (met name de aansluiting bougiekabel/ cdi kan soms voor problemen zorgen als het koper in de kabel is weggebrand of geoxideerd). Een stukje afknippen tot vers koper en er weer goed opdraaien (mist lengte genoeg) kan verbetering geven.
- Heb je geen (kort)sluitingen in je kabelboom? Wanneer het vaak voorkomt kun je tijdelijk de uit-knop draad loskoppelen en de ontstekingsdraad uit je blok rechtstreeks op de bobine zetten. Om de motor dan af te laten slaan moet je de benzinekraan dichtdraaien tot de brandstof op is. Niet de bougiedop er vanaf trekken ivm electrocutie!!

Re: Tomos blijft afslaan

Geplaatst: 23 feb 2016 21:04
door Japie
Goedenavond allen,

Hoogstwaarschijnlijk is het probleem opgelost, een oude/versleten bougiedop lijkt de oorzaak :D . Wanneer ik hem startte en ernaast ging zitten, zag ik dat zodra hij begon met uitvallen er vonken langs de bougie op de kop "insloegen". Dit drie keer gedaan (vertrouwen is goed, controle is beter) en alle keren viel hij uit door de vonken. :evil:

Dit duidt op een versleten bougiedop, dus een nieuwe besteld en erop gezet. Poeh, wat gingen die nieuwe rubbers strak om de kabel, dat zal stukken beter afdichten. Kwestie van starten-lopen en een testrit van 15 minuten leverde ook geen afslaan op. Hij lijkt zelfs veel stabieler stationair te draaien. :P

Morgen een ritje naar het werk, als hij dan niet afslaat is het probleem zeker opgelost. Hartelijk dank voor de hulp! :koning: