Pagina 1 van 1

Hulp uitlaatkeuze

Geplaatst: 04 mei 2023 16:30
door gijsb03
Laatst heb ik mijn tomos omgebouwd naar volledig brom (zuiger met sleuven, hoge drukkop, 14/12 carburateur, atw 22) en ik zoek nu nog een goede uitlaat. Er zit nu een katalysator uitlaat op en die zal de prestaties niet bevorderen denk ik. Hij loopt nu 43 kmh op de GPS en ik wil vooral een hogere topsnelheid (want zal met brom ook op de rijbaan moeten af en toe), het optrekken gaat naar mening best aardig. Nou is er al best veel gezegd over verschillende uitlaten, maar soms zijn de berichten tegenstrijdig. In eerste instantie wilde ik een tecno bos kopen, dit omdat hij de prestaties aanzienlijk verbetert (met name de top) en niet te veel lawaai maakt, de prijs valt ook mee dus prima dacht ik. Maar nou lees ik af en toe dat dat ding voor geen meter trekt en hij op een standaard setup echt niet geschikt is. Een biturbo zou volgens sommigen een betere keuze zijn. Afijn er zijn veel voor- en nadelen voor beide uitlaten, maar wat raden jullie aan als ervaringsdeskundigen? Ik heb het hele forum wel doorzocht maar ik kom er maar niet uit. Het liefst dus niet te veel lawaai, een mooie topsnelheid en trekkracht zoals origineel is prima (achteruit zou jammer zijn). De biturbo of de tecno bos?

Re: Hulp uitlaatkeuze

Geplaatst: 04 mei 2023 16:33
door gijsb03
En het zou mooi zijn als mijn middenstandaard nog fatsoenlijk dicht kan. En evt met een euro 2 bevestingspunt(adapter euro1 -> euro2) vast kan.

Re: Hulp uitlaatkeuze

Geplaatst: 04 mei 2023 17:25
door fons716
Ik zou dan liever een rs sigaar nemen, doet het ook goed met een snelle setup.

https://www.tomoshop.nl/tomos-motor-ond ... s-a35.html

Re: Hulp uitlaatkeuze

Geplaatst: 04 mei 2023 17:29
door gijsb03
Wat voor snelheid zul je daar ongeveer mee halen?

Re: Hulp uitlaatkeuze

Geplaatst: 04 mei 2023 20:05
door fons716
Met een std brom setup misschien 5 km/h winst.

Re: Hulp uitlaatkeuze

Geplaatst: 04 mei 2023 21:29
door gijsb03
Oke, maar heb nu natuurlijk nog een snoruitlaatje met katalysator, dus dat zel wel al een stuk beter zijn.

Re: Hulp uitlaatkeuze

Geplaatst: 05 mei 2023 16:26
door Richfart
Mocht je de RS sigaar kopen zorg er dan voor dat je de voor bocht zover inkort dat de uitlaat er nog correct op kan klemmen maar de voor bocht niet ver in de uitlaat steekt. En natuurlijk je sproeier aanpassen!