Pagina 1 van 2

Brommer spuiten

Geplaatst: 20 feb 2007 17:26
door Jordi
Ik ben van plan komend weekend mijn tomos uit elkaar te halen en te gaan spuiten.

Nu wil ik graag beginnen met de voorbereidingen.

Wat heb ik nodig?
- Schuurpapier (400 tot 800 waterproof voor kunststof + metaal?)
- Verf (hoeveel bussen voor een Tomos?)

En hoe zit het met afbijt, primers etc.? In welke volgorde moet ik wat gebruiken om mijn brommer mooi te spuiten?

Zo staat hij er nu bij:

Afbeelding
Afbeelding

Ook zit ik nog wat na te denken over de kleurencombinatie.

- Frame: Matzwart
- Velgen: Matzwart

Eigenlijk niet echt een combinatie hea? Maar is mat spuiten zelf een beetje te doen, zijn er nog dingen anders dan bij het glansspuiten?

Of misschien hebben jullie nog ideeën oid, post het dan hier.

Ik hoop dat jullie me wat meer informatie kunnen geven! :)

Geplaatst: 20 feb 2007 18:18
door Mr.Dar-Q
Alles uit elkaar halen, dan bijv eerst je spatbord, insmeren met afbijt, wachten 5~10 min. tot de verf gaat bobbelen. Dan kun je het met een plamuurmes ofzo alles eraf schrapen. Als de meeste verf en alle afbijt eraf is, grof schuren (korrel 100 ofzo) en vervolgens fijner (korrel 200 is dan goed) gewoon schuurpapier, ik gebruikte wat mn ouders ook de kozijnen mee doen enzo :wink:

Jah primer is nodig, denk aan 5 bussen ongeveer, 3-4 lagen primer dan 2-3 lagen gewoon, mat spuiten is voor zover ik weet niet anders dan gewoon lak spuiten, na de primerlagen heel licht opschuren (korrel 400) druipers en krasjes weg.

Wat handig is: plekken onder je spatbord enzo, vóór de primerlaag insmeren met hammerite, dan schuren en spuiten..

kleurencombo matzwart/matrood of blauw ofzo, alleen zwart is btje saai lijkt mij...

Geplaatst: 20 feb 2007 20:00
door shadowranger
Het is mijns inziens niet echt nodig de onderdelen eerst met een afbijtmiddel te behandelen. Schuur eerst het roest weg totdat je op het kale, goede metaal zit. Dan inspuiten met 2 lagen primer (grijs bij voorkeur) met roestwerende werking. Eventueel kun je vooraf, als je niet alle roest weggeschuurd krijgt, een roest-omvormer erop smeren.

Vervolgens spuiten in 3 à 4 lagen lak. Glans of mat maakt in principe niet uit, als je maar tussen de lagen na droging even licht opschuurt. Zorg wel voor goede ventilatie en een werktemperatuur tussen de 15 en 25 graden, dan vloeit de lak lekkerder. Niet te dik ineens, maar gelijkmatig over alle onderdelen spuiten.

De glans op de lak krijg je pas als je na de laatste laklaag en volledige uitharding met een polish je lak oppoetst. Vergeet ook niet alles na de tijd goed in de was te zetten. Dan hou je ook langer plezier van je lak. :wink:

[offtopic] Ow ja, zet ook een paar harmonicarubbers om de poten van je voorvork. Dit ziet er zo armoedig uit.[/offtopic] :lol:


Check mijn Tomos maar bij mijn profiel, bijna 20 jaar oud, maar glimt nog als een spiegel. :P

Geplaatst: 22 feb 2007 16:18
door Jordi
Moet je echt doorschuren tot je op het metaal zit? Of kan het ook gewoon tot je op de primerlaag zit, ik heb nu de blauwe kleur er af en kom dan op een witte ondergrond wat er bijna niet af te schuren is namelijk.

Geplaatst: 22 feb 2007 17:48
door Mr.Dar-Q
Als je zeker weet dat er geen roest onder zit.. dan wel jah

Geplaatst: 23 feb 2007 19:31
door shadowranger
Moet je echt doorschuren tot je op het metaal zit? Of kan het ook gewoon tot je op de primerlaag zit, ik heb nu de blauwe kleur er af en kom dan op een witte ondergrond wat er bijna niet af te schuren is namelijk.
In principe schuur je, als de oude laklagen nog goed zijn, alleen een beetje ruw op dan pakt de lak beter.

Voor de rest wat Mr.Dar-Q zegt.

Zwakke punten zijn aansluiting achterspatbordstraal en frame, spatbord voor aan beide uiteinden, achterbrug, motorophanging aan frame.

Als je die punten goed ontroest en goed in een primer met roestwerende eigenschappen zet heb je lang plezier van je spuitwerk.

Geplaatst: 24 feb 2007 11:03
door Jordi
Ooh, valt nog wel heel erg mee dus.

Afbeelding

Dus in principe is dit wel aardig goed zo?

Ik heb trouwens ook een projecttopic aangemaakt waar we in principe wel verder kunnen discusern.

Geplaatst: 24 feb 2007 12:45
door shadowranger
Ja dat is goed zo. Even goede primer over alles heen spuiten en daarna aflakken.

Suc6 :wink:

Geplaatst: 28 feb 2007 00:23
door DannoValo
Let op welke primer je gebruikt. Ik had een keer de verkeerde en na 2 dagen flikkerde alles er af. Als je echt goed wil spuiten moet je na elke laklaag 24 uur wachten. Klas genoot had zo 3 lagen primer / 5 lagen kleur / 5 lagen lak. Als je je nagel er in zette dan kreeg je een deukje dat vanzelf weer terug ging.

Ik ga morgen aan de slag met de motip chrome paint kijkenw at dit is.

Suc6 verder

Geplaatst: 28 feb 2007 08:03
door shadowranger
..knip.. 3 lagen primer / 5 lagen kleur / 5 lagen lak. Als je je nagel er in zette dan kreeg je een deukje dat vanzelf weer terug ging.
:roll: Dat lijkt me iets teveel van het goede. Heeft ie natuurlijk weer veel te dik gespoten. Een goed uitgeharde laklaag (lagen) moet juist beschermen en moet ook keihard zijn. Als je met je nagel nog deuken in de lak kan maken is deze (nog) niet uitgehard of veel te dikke lagen gespoten.

Geplaatst: 28 feb 2007 11:37
door Jordi
Btw, die van mij is nu te stralen + spuiten :)

Geplaatst: 28 feb 2007 12:46
door DannoValo
..knip.. 3 lagen primer / 5 lagen kleur / 5 lagen lak. Als je je nagel er in zette dan kreeg je een deukje dat vanzelf weer terug ging.
:roll: Dat lijkt me iets teveel van het goede. Heeft ie natuurlijk weer veel te dik gespoten. Een goed uitgeharde laklaag (lagen) moet juist beschermen en moet ook keihard zijn. Als je met je nagel nog deuken in de lak kan maken is deze (nog) niet uitgehard of veel te dikke lagen gespoten.
Ja ik weet ook neit precies. Hij lult soms vaag maar ik had t wel gezien met dat nagel gebeuren. Krassen er in maken was echt bijna onmogelijk.

Geplaatst: 28 feb 2007 19:25
door dodo
elastische lak :lol:

Geplaatst: 01 mar 2007 16:49
door skater_07
Als je een brommer spuit, moet er dan na de laatste laag, in mijn geval zwart, ook nog een blanke lak over???

Geplaatst: 01 mar 2007 16:56
door Mr.Dar-Q
elastische lak :lol:
Komen er onder het rijden ok golven in?

@skater: voor de mooie glans zou ik het wel doen.. maar dit moet best precies gebeuren, want druipers in blanke lak kan je niet wegwerken..

Geplaatst: 01 mar 2007 19:23
door Volty
elastische lak :lol:
Daar is niks lolligs aan, want dat bestaat wel dergelijk. Wordt vaak gebruikt voor die plastic kappen van RC autootjes..

en blanke lak is wel aan te raden, zo raakt je verflaag minder snel beschadigd (blanke lak is hard, en je krast niet meteen op het metaal).

Geplaatst: 09 mar 2007 08:44
door skater_07
Ik wil mijn brommer ook spuiten, nou had ik nog een vraag bij het frame, waar je de bouten er in draait voor je vering, hoe kan ik zorge dat het schroefdraad in takt blijft, als er verf in komt, zou het misschien kunnen zijn dat strakls de schroef past, iemand een idee hier voor,
dacht zelf aan gewoon de schroef er in draaie, maar misschien wete jullie iets anders, zelfde probleem bij de gaatjes van het achterspartboord.

Geplaatst: 09 mar 2007 09:39
door Volty
dat boeit niet bij spuitverf, je kan de bout er dan gewoon in draaien.
Je moet alleen niet recht in het gat gaan spuiten natuurlijk :P

dat afplakken van schroefdraad geldt alleen voor poedercoaten.

Geplaatst: 09 mar 2007 10:09
door skater_07
okeeei bedankt!!

Geplaatst: 16 mar 2007 17:22
door DonPaulo
Dan nog een vraag van mijn kant over de lak van Tomos.

Zijn er kleurnummers bekend of RAL nummers ? ik zelf wil nl niet zo ver gaan om de hele brommer over te spuiten maar slechts delen bijwerken.

Op het forum vindt ik nergens informatie over de orginele keuren, iemand een idee waar dat te vinden is. En of er misschien spuitbussen/ lakstiften zijn met de orignele kleur ?