Pagina 1 van 1

cilinder zit vast

Geplaatst: 17 apr 2008 10:54
door rob4
  • Welke model tomos heb je?
    Revival
    Uit welk jaar komt de tomos ?
    2005
    Is het een snor of een brommer?
    brommer
    Wanneer ontstond het probleem?
    bij aanschaf paar maanden geleden


    Heb je onlangs iets veranderd aan je tomos?
    Voorrem gereviseert, plaatwerk, verlichting, oliekeering, tandwielen, keting
    Eigenlijk veel, toen ik hem koxht was het een wrak, nu is het bijna klaar

    Wat is het probleem?
De zuigerveren moeten vervangen worden, de cilinderkop is los na veel moeite (bouten zaten vast geroest) maar de cilinder zelf zit vast. WD40 helpt niet, ik heb zelfs al een beitel en breekijzer moeten gebruiken en nog zit het allemaal muur vast!
De zuiger gaat nog goed heen en weer, hij rijd ook maar de zuigerveren moet er toch ercht uit.

Heeft iemand anders dit probleem ook, en weet iemand hoe ik dit op moet lossen? Heb al veel werk in die tomos zitten, hij heeft ooit bij de vorige eigenaar in de sloot gelegen (daar heb ik een sterk vermoedde van) En het is zonde als ik moet stoppen.
Afbeelding
Dit is hem een tijd geleden.

Re: cilinder zit vast

Geplaatst: 17 apr 2008 10:59
door PimW
Dit gebeurt wel vaker. Als je eventjes zoekt vindt je de topics wel.

De tapeindes zitten vastgeroest in de cilinder dus je zult vrij veel kracht moeten zetten om hem los te krijgen. Dit gaat zelfs zo ver dat je hem er met een hamer af moet slopen... Kun je de cilinder wel gedag zeggen.

Dus zoek dat topic even, daar stond uitgelegd wat je moet doen.

Re: cilinder zit vast

Geplaatst: 17 apr 2008 11:27
door rob4
Ok bedankt,
neem aan dit tipic
viewtopic.php?f=52&t=6916

Re: cilinder zit vast

Geplaatst: 17 apr 2008 15:57
door Renault
Ja,

wat je ook kan doen is een houten wig maken, die net naast de voet van de cilinder (maar wel tegen de koelribben) en tegen je zijcarters doen. Flink rammen cil heen en weer bewegen WD40 gebruiken (in overmaat :wink: ), de houten wig zal vanzelf wel gaan splijten en kapot gaan, maar als hij niet meer bruikbaar is, dan zou ik een nieuwe maken.

tip; sla ook een paar keer op je tapeinden zelf, zo krijg je het 'schrik-effect' en kan de roest deels loslaten waardoor het makkelijker gaat.