Pagina 1 van 1

Cilinder Draaien

Geplaatst: 28 sep 2008 20:19
door Willem525
ik heb nieuwe tomos snor en mijn 70cc is vastgelopen,
zou het nougaan als ik een 70cc zuiger draai van staal
en dat in een aluminium cilinder zet?

Re: Cilinder Draaien

Geplaatst: 28 sep 2008 20:21
door Mc. Sim
Wat bedoel je? Zelf een zuiger en nieuwe cilinderwand maken? Denk het niet he :) Beter koop je gewoon een nieuwe want het gaat je toch niet lukken. Of als de krassen in je cilinder niet te diep zijn laten honen.

Re: Cilinder Draaien

Geplaatst: 28 sep 2008 20:24
door Willem525
of je stalen zuiger in alminium wand kan doen?
een vriend van mij had zijn 70cc setup van messing gerdaait, en gefreest,

werkt prima!

Re: Cilinder Draaien

Geplaatst: 28 sep 2008 20:28
door PimW
Ten eerste kan ik mij niet zo goed voorstellen dat jij in staat bent een zuiger te draaien. Je oet niet vergeten met watvoor preciezie die dingen uitgemeten zijn. De speling van cilinderwand en zuiger is echt heel precies. Maak je die te klein dan loopt de zaak vast en maak je hem te groot dan loopt de boel ook niet. Dan moet je ook nog eens rekening houden met het kantelen van de zuiger in je cilinder en het pen gat eventueel een stukje uit het midden zetten.

En heb je al gedacht aan de uitzettingscoefficienten van staal en aluminium? Deze zijn anders waardoor de een sneller uitzet dan de ander.
En laten we het maar niet hebben over het extra gewicht dat aan de krukas komt te bungelen.

De kosten en risico's die je neemt om dit te realiseren lijken mij niet op te wegen tegen de prijzen van een nieuwe zuiger en/of cilinder.

Wat was jouw idee achter dit plan?

Re: Cilinder Draaien

Geplaatst: 28 sep 2008 20:29
door steeksleutel
Volgens mij zijn zuigers van een speciaal aluminum gemaakt. Dus is niet zo makkelijk als je denk.

Re: Cilinder Draaien

Geplaatst: 28 sep 2008 20:36
door Willem525
mijn idee hie achter was te kijken of dit kon,
aangezien ik alles zelf kan draaien en freezen lijkt het met met de tollerantie van de maten wel goed te komen,
maar wou even kijken of dit vaker is geprobeerd,
ga het toch proberen, wel op een oude tomos;)

bedankt voor info;)

Re: Cilinder Draaien

Geplaatst: 28 sep 2008 20:41
door Mc. Sim
Ben benieuwd hoe je zo'n zuiger af gaat draaien aangezien deze nooit rond zijn :) En hoe ga je dat doen met de bolling aan de bovenkant van de zuiger? Laat staan de binnenkant van de zuiger :wink:

Re: Cilinder Draaien

Geplaatst: 28 sep 2008 20:47
door Renault
Ben benieuwd hoe je zo'n zuiger af gaat draaien aangezien deze nooit rond zijn :) En hoe ga je dat doen met de bolling aan de bovenkant van de zuiger? Laat staan de binnenkant van de zuiger :wink:
Bovenkant van de zuiger kan je op een draaibank draaien, net zoals de rest van de zuiger.
Maar zowiezo, hoezo zou je een zuiger draaien als er ook in de winkel te koop zijn? En je cil heeft een vastloper gehad, houd je er rekening mee dat deze opnieuw zou moeten worden gehoond?

Re: Cilinder Draaien

Geplaatst: 28 sep 2008 20:56
door Willem525
zou dan ook kunnen dat ik de want uit draai tot 80cc?

Re: Cilinder Draaien

Geplaatst: 28 sep 2008 20:58
door Renault
Denk dat je dan geen cilinderhemd meer over houdt. Trouwens alu cilinder van Tomos hebben een nikasil wand, deze zou je na het honen (als het uberhaupt wel kan wat ik niet zeker weet) weer moeten laten aanbrengen.

Re: Cilinder Draaien

Geplaatst: 28 sep 2008 20:59
door PimW
Denk ej eraan dat je nu met twe verschillende materialen wilt gaan werken??

Een aluminium cilinder kun jij wel uitdraaien maar dan moet je er ook weer een nicasil wand in laten zetten (duur). Dan wil je van staal een zuiger draaien en ik denk niet dat die combinatie lekker werkt.

Daarnaast krijg je nog dat de timingen van je cilinder verlopen zodra je begint uit te draaien. Ik zou er niet aan beginnen. Misschien kun je helemaal uit niets een cilinder en zuiger maken, uit hetzelfde materiaal maaa r wat jij nu wilt lijkt me niet verstandig.