Pagina 1 van 1

oude ketting.

Geplaatst: 06 mei 2010 18:16
door emmerick
ik heb een vrij oude ketting en als ik he mstrak zet. en ga ongv 20 km rijden ishij weer slap , de spanners staan nog gewoon op dezelfde stand. wie weet hoe dit kan? rekt die ketitng gewoon steeds verder uit? als hij zo slap hangt merk ik ook soms dat hij niet helemaal soepel over de tandwielen loopt dan hoor ik zon geluid alsof net een tandje der niet helemaal fijn overheen gaat , dats nie zo fijn als je 70 ofzo rijdt ;( . Owhja en ik had nog een klein vraagje over de kettingspanners zelf, moet je ze aan bijde kanten die moer zegnmaar heel strak aandraaien? want aan een kant als ik dan aan de moer draai gaat de pin gewoon meedraaien (aan de andere kant is dat neit zo dus daar draai ik hem altijd vast) als ik dan hem heb vastgedraaid en ik voel de andere kant (die niet is vastgedraaid) staat die toch strak , want als ik met doppenset hem vaster wil draaien zit die al muurvast. ik heb op al due moeren zwarte verf gespoten dus al die moeren zitten van binnen aan de pinnen vast dus heb dit probeel men beetje met alle moeren :') , maar nu is het wel iritant. kan het gewoon als ik hem aan 1 kant heel strak draai? dat hij dan automatisch aan de andere kant ook strak komt te staan? ik hoor het wel...

Re: oude ketting.

Geplaatst: 06 mei 2010 18:28
door Enzyme88
Sowizo is het beter gelijk eventjes nieuwe ketting + tandwiellen te halen

Re: oude ketting.

Geplaatst: 06 mei 2010 19:17
door emmerick
voortandwiel is net nieuw. maar dat wil ik dus juist niet, ik geef de laatyste tijd al bakken met geld aan deze brommer uit ik wil nu zoveel mogenlijk besparen , enja op webshops zjin die dinge goedkoop maar dan heb je ook weer verzendkoste wat de prijs weer verdubbelen dusja , ik wil dit liever proberen te REPAREREN. wel bedankt voor de reactie

Re: oude ketting.

Geplaatst: 06 mei 2010 19:20
door Enzyme88
Je moet als je 1 tandwiel vervangt ook eigenlijk je andere en de ketting vervangen. :wink:

Re: oude ketting.

Geplaatst: 06 mei 2010 19:47
door emmerick
hoezo?

Re: oude ketting.

Geplaatst: 06 mei 2010 20:02
door Sugi
Het voorkomt overmatige slijtage. De oude onderdelen waren op elkaar ingesleten maar een nieuw onderdeel moet dat nog doen wat iets meer slijtage meebrengt.

Re: oude ketting.

Geplaatst: 06 mei 2010 20:35
door emmerick
ow ok , nja dan moet ik da maar eens gaan aanshaffenbinnenkort dan doe ik dat in 1 koop met sportstuurtje en groter achtertandwiel en nieuwe ketting , kan ik gewoon goedkope ketting nemen? pff gaat het toch geld kosten

Re: oude ketting.

Geplaatst: 06 mei 2010 20:40
door Dr.Tomos
voortandwiel is net nieuw. maar dat wil ik dus juist niet, ik geef de laatyste tijd al bakken met geld aan deze brommer uit ik wil nu zoveel mogenlijk besparen , enja op webshops zjin die dinge goedkoop maar dan heb je ook weer verzendkoste wat de prijs weer verdubbelen dusja , ik wil dit liever proberen te REPAREREN. wel bedankt voor de reactie
Dit kun je niet repareren en je moet ook geen goedkope ketting nemen als je wil dat die langer meegaat..
Jij hebt wat ik noem een "peperkoek" ketting.
Je heb een hardere ketting nodig die rekken minder snel uit. (Reinforced)

Als je bakken geld uitgeeft snap ik niet dat je niet zorgt dat dingen als ketting en tandwielen in orde zijn want juist deze dingen zijn van het grootste belang als je niet wil lopen.
Een ketting moet om de 300-500 Km gesmeerd worden.
Tandwieltjes kosten vijf euro dus dat zijn de kosten niet.
Dat geratel wat je hoort komt doordat de afstand tussen de schakels te groot geworden is, en dan gaat je ketting over de puntjes van het tandwiel lopen.
Dan door de kracht klapt hij weer in het kuiltje, of hij loopt eraf, of hij breekt gewoon.
.

Re: oude ketting.

Geplaatst: 06 mei 2010 22:29
door emmerick
oke toch maar niwue hale dus , ik ga dan wel ff via webshop gelijk ff stuurtje en tandwiel en keering en alles in 1 keer halen dan compenseer ik in de verzendkoste, wel jammer dit want ik dacht eindelijk alle kosten gemaakt te hebben , blijkdt dat ik weer moet gaan dokken :S ja ik dacht dat het nog wel goed was maar nee dus.
ok bedankt voor de reactie