Pagina 1 van 1

vliegwiel zit te vast

Geplaatst: 30 okt 2010 17:52
door Frnk93
ik heb hier een tomos blok liggen waar ik hetvliegwiel maar niet van af kan krijgen, hij zit echt muurvast.
met de vliegwieltrekker lukt het niet daar zit hij gewoon te vast voor, iemand een ander idee?
het gaat hier om een 1speed blok, met 1speedkrukas, en contactpuntenontsteking(die kapot is :mrgreen: )

Re: vliegwiel zit te vast

Geplaatst: 31 okt 2010 09:00
door shadowranger
Geduld en met de vliegwieltrekker druk/ trek zetten. Dan met een rubberen/ kunststof hamer tikken op het vliegwiel. Kan zijn dat door de tijd het vliegwiel wat vast is komen te zitten. Door het "schrikken" kan deze wel los komen. Eventueel langzaam de druk opvoeren tijdens het tikken op de vliegwieltrekker.

Re: vliegwiel zit te vast

Geplaatst: 31 okt 2010 12:01
door Frnk93
nou het probleem is, ik moet het met zo'n 2 potige trekker doen, omdat er geen schroefdraad goed meer op t vliegwiel zit kan ik geen gewone vliegwieltrekker gebruiken ik zal er nog eens een paar keer op tikken, ik laat wel even horen of het lukt :mrgreen:

Re: vliegwiel zit te vast

Geplaatst: 31 okt 2010 14:06
door klein_opdondertje
eerst goed in spuiten met een goede kruip olie misschien dat de spie vast geroest is.heb je ook een workmate?.klem daar het vliegwiel in en met hulp van een maat die het blok op vangt geef je voorzichtig een paar tikjes op je moer van je krukas.(echt voorzichtig dan he)

Re: vliegwiel zit te vast

Geplaatst: 31 okt 2010 14:07
door klein_opdondertje
gewicht van het motorblok werkt dan ook in jou voordeel namelijk.

Re: vliegwiel zit te vast

Geplaatst: 31 okt 2010 17:32
door Frnk93
ik ga er vanavond weer mee bezig ik zal dit alles eens uitproberen en laat wel horen of het werkt :mrgreen:

Re: vliegwiel zit te vast

Geplaatst: 31 okt 2010 23:14
door Frnk93
ik had alleen nog het hart erop zitten, uiteindelijk is niks gelukt dus toen heb ik een afbraamschijfje op mijn flex gezet en heel voorzichtig het hart kapot geslepen het resultaat: er stond geen spanning meer op dus hij is eraf, en de krukas is niet beschadigd :mrgreen: