Pagina 1 van 1

Tomos a3 vonkt niet

Geplaatst: 22 mei 2016 22:09
door Tomosvonktniet
Tomos a3 vonkt niet. Ontsteking met twee spoelen vervangen door een andere. werkt ook niet
ik meet op de zwatre draad 5 - 10 volt
Ook de lichtspoel geeft weinig volt

Wie weet er raad?

Re: Tomos a3 vonkt niet

Geplaatst: 23 mei 2016 09:32
door pinty
Ik neem aan, dat het een ontsteking is met contactpunten?
Vaak zit er dan een breukje in de kabel voor de uitknop. Dit is een zwart draadje dat vanaf de spoel naar de schakelaar loopt.
Haal deze eens los bij je ontsteking. Waarschijnlijk start hij nu wel. (uitzetten doe je dan door de bougiedop eraf te trekken)

Re: Tomos a3 vonkt niet

Geplaatst: 23 mei 2016 19:49
door Tomosvonktniet
is ontsteking met punten.
ik heb het zwarte draadje uit de ontsteking rechtstreekt op de bobine aangesloten en sluit dus fouten in de rest van de bedrading uit.

ik meet slechts enkele volts op het zwarte draadje bij starten met schroefmachine.
bobibe is vervangen

enige waarvan ik de werking niet goed weet is de condensator.

ik ben redelijk ten einde raad

ik hoor graag van je

Re: Tomos a3 vonkt niet

Geplaatst: 23 mei 2016 21:49
door pinty
kan je daar een foto van maken en posten?
Volgens mij klopt dit niet helemaal....
En hoe bedoel je dat starten met een boormachine?

Re: Tomos a3 vonkt niet

Geplaatst: 24 mei 2016 20:53
door John1950
Ontstekingsspoel zou toch zeker 50 volt wisselspanning moeten geven indien die nog goed is.
Hoeveel spanning meet je als je de zwarte draad los trekt van de bobine, en de zwarte draad uit het blok dan nog eens meet? En maakt de bobine wel goed massa met het frame?
De condensator dient om vonkvorming tussen de contactpunten te voorkomen, zie je vonken, dan vervangen.

Re: Tomos a3 vonkt niet

Geplaatst: 25 mei 2016 20:45
door Tomosvonktniet
met zware draad vanb de bobine slecht enkele volts 10 ongeveer

bobine maakt goed massa

Re: Tomos a3 vonkt niet

Geplaatst: 26 mei 2016 14:34
door John1950
Je meet toch wel met de meter op wisselspanning ingesteld?
Condensator kan ook kaduuk zijn, zodat die de opgewekte spanning weglekt naar massa. Zou je kunnen vervangen om dat uit te sluiten.
Zijn alle draden die met de ontstekingsspoel zijn verbonden nog in orde, geen beschadiging van de draad isolatie bv.
De lichtspoel zou een wisselspanning van 12 a 14 volt moet geven als die goed is. De lichtspoel en de ontstekingsspoel zijn overigens gescheiden, zodat die elkaar niet zouden mogen beinvloeden.

Re: Tomos a3 vonkt niet

Geplaatst: 26 mei 2016 20:33
door Tomosvonktniet
ja meet met wisselspanning ingesteld.
Draden zijn in orde, doorgemeten en ok.
condensator zal ik preventief ruimen zodat dat is uitgesloten.
Lichtspoel geef ook nauwelijks spanning en ik het de hele ontsteking al vervangen door een ander geheel.

Rara??

Re: Tomos a3 vonkt niet

Geplaatst: 27 mei 2016 06:33
door shadowranger
Zijn de magneten in het vliegwiel nog wel goed of is de spie op de as gebroken en/ of de spiebaan in het vliegwiel uitgeslagen?. In de laatste 2 gevallen kan het liggen aan de uitlijning van de spoelen tov de magneten in het vliegwiel waardoor er te weinig spanning wordt opgewekt (verkeerde timing). Vwb de lichtspoel zou dit een iets lagere spanning opleveren en vermogens verlies als je meerdere gebruikers tegelijk zou gebruiken. Heb je de spoelen zelf al eens doorgemeten op breuk e.d.?

Hoe zit het met de punten zelf? Zijn deze ingebrand of niet? De contactvlakken moeten vlak op elkaar liggen en niet dof zijn of zichtbaar putjes hebben.

Re: Tomos a3 vonkt niet

Geplaatst: 27 mei 2016 08:31
door Tomosvonktniet
Magneten in vliegwiel zijn ok en wielwiel is gewisseld. Spie en spiebaan zijn ok. en spoelen zijn doorgemeten met multimeter en lijken geen breuk te hebben.
Puntjes zijn wel goed maar net als condensator zal ik deze vervangen door nieuwe om alles uit te sluiten.
De techniek is zo simpel dat het mij mateloos irriteert dat ik dit issue niet opgelost krijg. Ik had het brommertje al lang weg kunnen gooien maar het is nu een principekwestie geworden. :)

Re: Tomos a3 vonkt niet

Geplaatst: 14 jun 2016 18:11
door Tomosvonktniet
condensator vervangen, punten vervangen maar nog geen (krachtige) vonk.
wie heeft nog slimme ideeën?

Re: Tomos a3 vonkt niet

Geplaatst: 15 jun 2016 06:03
door shadowranger
Je geeft aan dat je je bobine hebt vervangen. Mag ik vragen voor welk type? Die zwarte vierkante of eentje met ronde delen? Maak er eens een foto van.

Na vervanging van de condensator, merk je nog iets aan de opgewekte spanning? Hoeveel is deze nu?

Zijn de punten nu goed afgesteld en op de juiste wijze? Dus eerst maximale opening (0,35-0,45 mm) door de punten te verdraaien en daarna op tijd zetten (1,8-2,0 mm voor BDP) door de gehele grondplaat te verdraaien (met de klok mee/ rechtsom verlaat het tijdstip, linksom vice versa). Als het moment van openen van de punten door een verkeerde afstelling niet klopt met de positie van de magneten om het maximale uit de vonk te krijgen, verlies je energie met gevvolg een zwakke(re) vonk.