Pagina 1 van 1

Tomos blijft lopen en gaat niet uit met knop

Geplaatst: 31 jan 2019 19:25
door blueridder
Tomos flexer,2005 voorzien van nieuwe ontsteking , werkt goed. (zie elders in deze rubriek)
Nu blijkt dat de aan/uit schakelaar niet werkt op het moment van uit willen zetten.
Oude schakelaar gepakt, maar ook hierbij zegt hij dag met het handje en wil niet uit.

Vanuit de ontsteking komt een rode draad die verbonden wordt met een tussen kabel aan de cdi (rode draad) en aan de aan/uit knop (zwarte draad)
20190131_185716.jpg
20190131_185725.jpg
Welke schakelaar ook wordt gepakt
20190131_185757.jpg
20190131_185813.jpg
hij blijft gewoon lopen.
Nu neem ik een bruine draad en hou deze tegen de zwarte zonder schakelaar dan wordt die kort gesloten en gaat uit.
Nu plaats ik bovenstaande schakelaar (ronde) er tussen en doet hij niets, zodra ik aan de zwarte draad kom met bruin gaat hij uit, maar niet door drukken op de knop.

Welk euvel speelt mij parten en overzie ik niet.
Dank voor inbreng en tijd.

grt

Re: Tomos blijft lopen en gaat niet uit met knop

Geplaatst: 31 jan 2019 19:39
door shadowranger
Zit er wel een massadraad aan je schakelaar? Die groene draad kan ik niet plaatsen, is dat een massadraad?

Werkt je verlichting wel? Heb je met de multimeter gdkeken wanneer je op de stopknop drukt deze ook massa maakt? En op welke aansluiting?

Re: Tomos blijft lopen en gaat niet uit met knop

Geplaatst: 31 jan 2019 20:10
door blueridder
Dank voor je reactie.
Tijdens het schrijven van dit bericht ben ik blijven denken.
Alle andere draden eruit / losgemaakt en combinatie gezocht.
Ik heb de zwarte draad vanaf de ontsteking, die gekoppeld is aangesloten op de witte draad en de bruine draad verbonden met de gele. Schakelaar omgezet en hij doet het. Tomos gaat uit.

Net wat je schrijft er zit geen massa draad op en met de groene werkte ook niet op die plaats zoals op de foto hierboven. Nu wordt deze schakelaar alleen gebruikt voor aan en uit en de rest niet want dat is automatisch aangesloten via een knopje op de koplamp.


Morgen vervang ik de witte en gele draad door zwart en bruin en sluit het geheel aan zodat de kleuren goed lopen.

Nogmaals dank voor snelle reactie

grt

Re: Tomos blijft lopen en gaat niet uit met knop

Geplaatst: 01 feb 2019 10:58
door shadowranger
Was dat naar aanleiding van dit topic?

Daarin werd gevraagd naar de aansluitingen wat waar hoort. Jij hebt daarbij niet aangegeven dat de verlichting bij jou via een andere knop zou lopen.

Re: Tomos blijft lopen en gaat niet uit met knop

Geplaatst: 01 feb 2019 13:03
door blueridder
Nee, dat was de oude knop en deze zou ook geleverd worden, maar is een andere geleverd, die ronde hierboven.
Vandaar dat het weer zoeken was.

De aan/uit werkt nu via de schakelaar.
En de verlichting werkt via de koplamp knopje aan de koplamp zelf.
Op deze tomos zit nog een bel en geen claxon welke ik wel zou kunnen aansluiten middels de nieuwe knop.

grt