Pagina 1 van 1

Tomos start niet

Geplaatst: 06 jul 2019 19:01
door Nickos96
Hallo,

Mijn Tomos, Flexer, liep een twee weken geleden nog top met sproeier 50. Onderweg raakte de benzine op. Aangezien ze geen mengsmering meer verkopen bij de tankstations in de buurt, heb ik zelf gemengd. Op 4 liter benzine 80ml 2T olie. Hij wou niet starten.

Toen de carburateur los gehaald, hier kwam vrij veel brandstof uit. Vervolgens sproeier 49 erin gezet en toen wou die wel starten, maar hij liep niet zo mooi als voorheen. Toen sproeier 50 er weer ingezet en weer wil die niet starten.

Wat is aan te raden? Met sproeier 49 loopt die niet mooi, hij trekt niet door. Misschien meer lucht toe voer nodig?

Verder is er niks veranderd aan de Tomos.

Re: Tomos start niet

Geplaatst: 06 jul 2019 20:14
door fons716
Zit sproeier 50 niet half dicht, hij heeft er eerst namelijk prima op gereden.

Re: Tomos start niet

Geplaatst: 06 jul 2019 20:19
door Nickos96
Hij is wel behoorlijk bruin/zwart geworden door de tijd. Misschien verstandig om hem te vervangen?

Re: Tomos start niet

Geplaatst: 06 jul 2019 20:20
door Nickos96
Als de sproeier verstopt zit, loopt de carburateur dan ook sneller vol?

Re: Tomos start niet

Geplaatst: 06 jul 2019 20:56
door shadowranger
Sproeier kun je schoonmaken. Als je eerder geen probleem hebt gehad, moet je het hier in zoeken. Kijk ook naar het stationair gaatje en let erop dat je de carburateur goed op het spruitstuk zet dat er geen valse lucht ontstaat.

Misschien is het zeefje van de benzinekraan verstopt geraakt toen je de tank leeggetrokken hebt. Komt er wel benzine uit als je de kraan opent?

Re: Tomos start niet

Geplaatst: 06 jul 2019 21:31
door Nickos96
De benzine loopt wel door. Het zou dan inderdaad de sproeier kunnen zijn. Er stroomt namelijk wel brandstof door en dat blijft in de carburateur zitten.

Re: Tomos start niet

Geplaatst: 06 jul 2019 23:19
door fons716
Een sproeier is op de 0,01 mm nauwkeurig, dus een vuiltje van 0,1 mm of meer en je tomos doet het niet meer.