Pagina 1 van 1
Koppelingsdeksel wilt niet meer dicht na verandering van lagers
Geplaatst: 08 jan 2023 12:25
door hublost
Ik heb gisteren de lagers in me koppelingsdeksel vernieuwd, ging redelijk soepel en heb naar mijn idee de nieuwe lagers precies goed er in gezet, niet scheef of wat dan ook. Sinds het vernieuwen van me lagers wilt het deksel niet meer op het blok aansluiten, het glijdt wel op de kickstartas, maar bij de koppeling wilt hij niet meer aansluiten. Ideeën?
Re: Koppelingsdeksel wilt niet meer dicht na verandering van lagers
Geplaatst: 08 jan 2023 12:54
door fons716
Als je bv een spleet van 1mm hebt bij de krukas-koppeling dan verwacht ik dat het lager niet diep genoeg in de deksel zit, lager moet er helemaal in zitten en dat hoor je ook als hij aan zit met het erin tikken.
Re: Koppelingsdeksel wilt niet meer dicht na verandering van lagers
Geplaatst: 08 jan 2023 15:47
door Richfart
Zolang je niet op de krukas hebt geslagen met een hamer of iets zou het moeten passen. Ligt het lager er inderdaad zo diep mogelijk in?
Re: Koppelingsdeksel wilt niet meer dicht na verandering van lagers
Geplaatst: 08 jan 2023 18:41
door HenkNummerZoveel
Geen schim ring ergens op een verkeerde positie?
Re: Koppelingsdeksel wilt niet meer dicht na verandering van lagers
Geplaatst: 23 jan 2023 20:17
door Bt.hil
Ik heb het zelfde probleem. Ik heb mijn krukas vervangen omdat de spie erin geperst zat. Ik heb wel met een normale (niet kunststof) hamer tegen de krukas aangeslagen. (Domme fout ik weet het) ik had ook een hele misvormd punt daardoor. Ik heb het helemaal mooi gld en recht gevijld, maar nog past hij niet. Mijn oude krukas, waar ik nooit problemen mee heb gehad past ook niet in de lager. Die krukas heeft echter ook een klein randje waar de lager op moet. Ligt het aan de lager, krukas of beide?
Re: Koppelingsdeksel wilt niet meer dicht na verandering van lagers
Geplaatst: 24 jan 2023 09:41
door fons716
Het makkelijkste is een los lager pakken met een as maat van 8mm en dan passen op de krukas.
Je kunt een klein schuin kantje (zoek kant) maken aan de krukas, bougie eruit en boormachine op het vliegwiel zetten en met een zoetvijl een schuin randje maken....daarna even met fijn schuurpapier 240 na bewerken.