Pagina 1 van 1

hulp met probleem a.u.b.

Geplaatst: 13 aug 2007 15:18
door chellytomos
Heb een tomos s25 die slecht start en na een tijd draaien uitvalt. Ook als ik lange stukken rijd lijkt het wel of ik een vast loper krijg,want hij blokeerd, maar als ik even wacht kan ik hem wel weer starten en doorrijden. Zou het kunnen dat dit laatste komt doordat er 3 koelribben afgebroken zijn???

Kan iemand me hierbij helpen a.u.b.

Geplaatst: 13 aug 2007 15:40
door keesos
was het voorheen wel goed, of was dit altijd al zo?

Geplaatst: 13 aug 2007 15:49
door chellytomos
voorheen was dit wel goed, hij is van een vriendin van mij en die zei dat de brommerboer een keer iets geoliet had en toen het weer wel deed....... beetje vaag maar hoop dat iemand hier wat mee kan

Geplaatst: 13 aug 2007 16:28
door Techneut
Nee, die koelribben zal het niet wezen denk ik. Maar wat voor bougie zit er in, en is tie niet helemaal zwart? En heeft jou s25 nog contactpunten? het zou kunnen dat die de oorzaak zijn.

Geplaatst: 13 aug 2007 17:08
door chellytomos
nou ben net naar de gamma geweest om bougie sleutel te hadden, maar ik heb net gecheckt en de fonk zie je amper. contactpunt heeft hij ook maar dat ziet er schoon en goed uit, ook geen blauwe fonken, bougie is gewoon koffie bruin maar zoals ik al zei is te fonk veel te zwak, hoe zou dit kunnen

Geplaatst: 13 aug 2007 17:22
door keesos
bobine?

Geplaatst: 13 aug 2007 18:25
door Spinner T
Probeer is een nieuwe bougie

Geplaatst: 14 aug 2007 18:54
door chellytomos
is het niet mogelijk dat mijn contactpunt ingeslagen is?

Geplaatst: 15 aug 2007 12:57
door shadowranger
Zolang je een vonk hebt zijn je contactpunten nog wel bruikbaar. Misschien moet je eens kijken naar de opening en tijdstip van ontsteking. Die kan verlopen zijn doordat aan de andere kant van je punten het nokje is afgesleten. Die loopt over een kam van je vliegwiel heen. Vaak door gebrekkige smering slijt deze sneller af en verloopt het ontstekingstijdstip en de opening van de punten.

Je kan ook eens kijken of je bougiedop en kabel nog wel in orde zijn en er niet teveel overgangsweerstand is. Door kopercorrosie kan er teveel weerstand ontstaan.

Geplaatst: 15 aug 2007 13:36
door tomos-power17
Heb je geen warmloper?

Geplaatst: 15 aug 2007 16:50
door chellytomos
nee het is zeker geen warmloper, want ik kan nog makkelijk aan kicken,

wat de contactpunten betreft weet iemand de juiste afstelling of waar ik ze kan vinden hier p de site
o

Geplaatst: 17 aug 2007 18:15
door chellytomos
brommer start nu helemaal niet meer, heb al een nieuwe contactpunt en bougiedop, vonkt wel, maar hij slaat niet goed aan. hij komt niet op toeren. wie weet wat dit is????

Geplaatst: 17 aug 2007 20:25
door shadowranger
Zoals ik al eerder heb geschreven, afstellen van de punten. Opening van de punten en het tijdstip van ontsteken. Btw, heb je eraan gedacht een beetje hittebestendig vet (bijv kopervet) aan het viltje te doen? Dat verminderd de slijtage van de oploopnok van je punten. Het viltje zit op de grondplaat rechts van de punten achter het vliegwiel. Vergeet ook niet de punten te ontvetten voor montage anders werken ze niet.

Opening van de punten stel je als volgt af: Draai de centrale bout van je punten iets los totdat je met een schroevendraaier deze kan verdraaien in de inkepingen. Draai aan je vliegwiel totdat je de punten maximaal open staan. Meet deze met een voelermatensetje (niet magnetisch ivm je vliegwiel). De opening moet tussen 0,35 en 0,45 mm liggen. Stel deze eerst af. Staat deze goed dan de centrale schroef weer borgen.

Nu kun je je ontstekingstijdstip afstellen (moment van openen van de punten).

Zoek met de dunne achterzijde van een schuifmaat het BDP (Bovenste Dode Punt of hoogste punt van de zuiger) op. Dat doe door de achterzijde van je schuifmaat in het bougiegat te steken. Draai het vliegwiel linksom totdat je het BDP hebt. Trek van de afgelezen maat 1,8 tot 2,0 mm af. Dat is de voorontstekingmaat. Zet je schuifmaat vast op de voorontstekingsmaat en plaats deze weer in het bougiegat. Misschien doe je er verstandig aan een tweede persoon te vragen dit te doen. Draai nu je vliegwiel nogmaals linksom totdat je met de zuiger opnieuw tegen de dunne achterkant van de schuifmaat aan "tikt". Markeer op het vliegwiel een punt dat overeenkomt met een markering op je carter. Draai je vliegwiel nogmaals linksom en klem een vloeipapiertje tussen de punten. Om het tijdstip van openen te bepalen draai je vliegwiel linksom totdat het vloeipapiertje tussen de punten niet meer klemt. Controleer dit door naar de markeringen op je vliegwiel te kijken. Komen deze overeen, dan staat het tijdstip goed. Anders moet je je grondplaat verdraaien. Linksom voor later tijdstip, rechtsom voor eerder.

't Is een geduldwerkje, raffel het niet af. Het is zeker te doen.

Suc6.

Geplaatst: 17 aug 2007 20:32
door chellytomos
ontsteking staat goed en heb hem schoongemaakt. tijdstip van openen stond al goed omdat hij het al eerder had gedaan

Geplaatst: 17 aug 2007 20:34
door shadowranger
Sorry?? :? Ik begreep uit een eerdere posting dat je nieuwe had gemonteerd. In dat geval verdenk ik de condensator, die lek is, daardoor heb je waarschijnlijk een zwakke vonk (gelig). Enige remedie is vervangen.

Geplaatst: 18 aug 2007 14:23
door chellytomos
vonk is zwak ja, maar niet echt geel, meer een kleur blauw