Pagina 1 van 1
lampen trillen kapot
Geplaatst: 26 feb 2008 19:45
door timmans
mijn tomos maakt een heeeel klein beetje overtoeren. Hierdoor trilt hij een beetje als ik rij maar steeds trilt hierdoor het voorlicht kapot en af en toe het achterlicht. Zou ik hier iets op kunnen maken of moet ik dan echt een kleiner atw erop zetten???
Re: lampen trillen kapot
Geplaatst: 26 feb 2008 19:47
door Mc. Sim
Dan trilt hij wel heel hard.. mischien rubbertjes tussen de lampenoren doen?
kleiner atw lijkt me toch het beste,dan heb je ook minder kans op motorische schade.
Re: lampen trillen kapot
Geplaatst: 26 feb 2008 20:00
door Renault
hoe bedoel je kapot trillen, dat het lamp/fitting kapot is of dat de hele boel afbreekt? als het lampje kapot gaat dan denk ik eerder dat het te maken heeft met jou stroomkring.
oh en wat tosser zegt kan natuurlijk nooit kwaad, ff lamporen eraf oude fietsband op de voorvorkpoten schuiven en dan de lampenoren er weer op.
Re: lampen trillen kapot
Geplaatst: 26 feb 2008 20:05
door timmans
alleen het lampje trilt kapot. Het draadje in de lamp gaat steeds kapot.
Re: lampen trillen kapot
Geplaatst: 26 feb 2008 20:12
door PimW
dat kan natuurlijk ook aan een defecte spanningsregelaar liggen. Wanneer je meer toeren maakt word de spanning hoger dan de lampjes kunne hebben. Als dan je spanningsregelaar het niet doet gaan ze uitendelijk stuk.
Re: lampen trillen kapot
Geplaatst: 26 feb 2008 20:16
door timmans
nee dat kan niet want ik had er pas geleden een nieuwe voorlamp ingedaan, ik heb toen een rit van 20 km gemaakt en de lamp nog niet aangehad en hij was al weer kapot. En je ziet ook geen brandvlek ofzo in de lamp zelf dus het trilt echt kapot.
Re: lampen trillen kapot
Geplaatst: 26 feb 2008 20:19
door Mc. Sim
dan zou ik als ik jou was toch echt een kleiner atw kopen, want dan maak je wel erg veel overtoeren en zal je blok het niet meer lang volhouden

Re: lampen trillen kapot
Geplaatst: 26 feb 2008 20:32
door kevin__90
met twv 26-28 heb je ook wel overtoeren met zo'n setup denk ik
als je kijkt, de meeste mensen hier hebben met soort gelijke setup 26-22
(dit is alleen een vergelijking/voorbeeld)
Re: lampen trillen kapot
Geplaatst: 09 mar 2008 10:17
door Techneut
Persoonlijke ervaring:
Uit de werkplaats weet ik dat er de laatste tijd veel problemen zijn met de lampen die gebruikt worden in de koplamp van een tomos. Het maakt niet uit wat er voor merk op het doosje staat, op de lamp staat altijd AMA. En deze lampen trillen contstand kapot, soms de gloeidraad, maar ook vaak de stokjes waar deze gloeidraden aan vast zitten.
Er is een afwijkend merk die wel hun eigen lampen maken, namelijk Osram. En dat is het merk dat tomos zelf origineel monteerd. Sinds ik die gebruik in de Tomosjes van klanten zijn de problemen opgelost.
Re: lampen trillen kapot
Geplaatst: 10 mar 2008 10:10
door Thomazzi
Er is een afwijkend merk die wel hun eigen lampen maken, namelijk Osram. En dat is het merk dat tomos zelf origineel monteerd. Sinds ik die gebruik in de Tomosjes van klanten zijn de problemen opgelost.
En zijn deze ook verkrijgbaar bij de plaatselijke bromboeren?