• Frontpage
  • Forum
  • Wiki
  • Onderdelen Shop
  • Snelle links
    • Onbeantwoorde onderwerpen
    • Actieve onderwerpen
    • Zoek
  • V&A
  • Aanmelden
  • Registreer
  • Forumoverzicht
  • Zoek

Probleem Tomos Youngster `04

Net nieuw op dit forum, of twee linkerhanden? Dan is het beginnersforum iets voor jou. [wil je ook supporter worden voor dit forum? meld je aan voor de groep supporters ;)
Forumregels
Om u goed te kunnen helpen hebben wij een support template gemaakt.
wilt u zo vriendelijk zijn om deze in te vullen bij een nieuw topic! --> mededeling
Plaats reactie
  • Afdrukweergave
Uitgebreid zoeken
3 berichten • Pagina 1 van 1
Pimpel
Pindabrein
Berichten: 17
Lid geworden op: 03 jun 2008 14:51
  • Citeer

Berichtdoor Pimpel » 10 apr 2009 12:19

  • Welke model tomos heb je?
    Tomos Youngster
    Uit welk jaar komt de tomos ?
    2004
    Is het een snor of een brommer?
    Brom
    Wanneer ontstond het probleem?
    een weekje geleden
    Heb je onlangs iets veranderd aan je tomos?
    Ja zeker wel, nadat ik in de late zomer van 2008 een grote beurt aan mn tomos wilde geven, heeft hij daarna niet meer gelopen. Na vele pogingen de moed opgegeven in de winter, maarjah het zonnetje begint lekker te schijnen en ik ben die bus meer dan zat! Dus een week geleden ging ik weer eens aan de slag.Wat is er veranderd...:
    -origineel 50cc bromblok
    -14/12 dell carb
    -sproeier 52 = vervangen voor een 60
    -luchtfilter is een ouderwetse nylonkous
    -uitlaat origineel snel = vervangen voor een Tecnigas NEXT
    -origineel tomos membraan
    -14.5mm uitgeboord spruitstuk

    er heeft ook een mallossi membraan ingezeten, maar die was de oorzaak dat hij 3/4jaar niet heeft gedraaid, dus nu zit de originele tomos membraan er weer in.
    Ook had ik een 15/15 dell carb gekocht, maar daar is een schroefje afgebroken en die breng ik vandaag of morgen naar de brommerboer om uit te boren en opnieuw draad erin te laten draaien.


    Wat is het probleem?

    Het probleem is het volgende. Na die hierboven beschreven herstart die ik maakte... draaide hij al na 2x kicken met choke.
    Dus was ik in de wolken:)
    Heb toen die dag een hele avond test/plezier toertjes gereden en ben toen in totaal 3x stil gevallen. De dagen erna in totaal 80km gereden zonder stik te vallen. Start lekker, 50/60km/u top, en trekt ook wel lekker. Heb toen de bougie gecontroleerd om te kijken of ik met de juiste sproeier aan het rijden was. En deze was mooi bruin gekleurd met een klein wit randje op het pinnetje. Dus wel inorde toch?
    Maar gisteren kwam het probleem plots terug. En ben in totaal wel 8x stil gevallen en te laat op mn werk verschenen.
    Ik zal nu het stilvallen zelf beschrijven.
    Als hij koud staat valt hij zowieso niet stil. Het gebeurt pas als ik minimaal een 2km heb gereden. En het gebeurt op 2 momenten. 1ste: is als ik na remmen en een bocht ofzo weer optrek. 2de: is als ik gewoon op snelheid rij een 50km/u.
    Het gebeurt heel plots, alles gaat lekker en ineens ... pleuuueeuuuuplleeeueuplleeeeep valt de motor uit terwijl ik nog volop rij. Als ik gas geef wordt het geluid iets harder maar er gebeurt verder niets... uiteindelijk kom ik tot stilstand. Dan bij kicken start hij de ene keer weer gelijk.. de andere keer pas na een tijdje. Waarna ik na een paar honderd meter of een paar km weer op dezelfde manier stil val.

    Ik hoop dat ik het duidelijk heb beschreven en als er onduidelijkheden of vragen zijn stel ze gerust natuurlijk!
    Ik denk wel dat dit een probleem is die een ietwat geroutineerde tomos liefhebber/sleutelaar kan identificeren en misschien mij een oplossing kan aanreiken.
    alvast bedankt en de groeten
    Pimpel

    ps. ik ga nu weer op de tomos naar het werk en zal later vandaag verslag doen van deze heen en terug rit.
Omhoog


Gebruikersavatar
remcow
Tomosforummer
Berichten: 42
Lid geworden op: 27 jul 2007 10:25
Locatie: Monnickendam
  • Citeer

Berichtdoor remcow » 10 apr 2009 14:12

Ik zou beginnen bij de bougie/bougiekabel lijkt wel alsof er iets los zit, bougiekapje of waar de kabel je bobine ingaat,
Omhoog

Gebruikersavatar
shadowranger
Forum Admin
Forum Admin
Berichten: 9681
Lid geworden op: 20 jul 2006 19:32
Locatie: Apeldoorn
  • Citeer

Berichtdoor shadowranger » 10 apr 2009 18:35

Idd, zo klinkt mij het verhaal ook zo in eerste instantie. Iets in de ontsteking geeft de geest als dit warm wordt. Kan ook de CDI zijn, maar zet er eerst een nieuw stukje bougiekabel en bougiedop op. Soms kan de bougie ook inwendig defect raken als deze warm wordt.

Neem er 1tje mee als reserve mocht het weer voorkomen tijdens een ritje en kijk of je nog wel een vonk hebt als je motor niet wil aanslaan.
Tomos A3 DG (1989) ei-cilinder, Encarwi sproeier 50, gaasfilter (50km/uur)

Ik ben niet altijd aanwezig op het forum. Heb geduld indien er dringende vragen zijn
Omhoog


Plaats reactie
  • Afdrukweergave
3 berichten • Pagina 1 van 1

Terug naar “Beginners”

Ga naar
  • Tomosforum Wiki
  •    TomosWiki
  •       wiki
  •    Kenteken/keuring & Verzekeringen
  • Galerij
  •    Straat Tomossen
  •    Sprinters/racers
  •       Crossers
  •    Specials
  •    Andere voertuigen
  • Techniek
  •    Beginners
  •       Vet Hard Optrekken
  •    Algemeen
  •    Afstellen
  •    Opvoeren
  •       Uitlaten
  •    Uiterlijk
  •    Elektra
  •    English/ Deutsch Forum
  • Pro Forum
  • Tomos Forum
  •    GrandCafé
  •    Nieuws & Mededelingen
  •    Feedback
  •    Meetings
  • Archief
  •    Archief
  •       Tomos FAQ
  •          Algemeen / Onderhoud
  •          Motorisch
  •          Opvoeren / Tuning / Begrenzers
  •          Elektra / Ontsteking
  •          Uiterlijk
  •          Wetgeving
  •          Website
  •       Exploded views
  • De Markt
  •    Te koop (complete brommers)
  •    Te koop (onderdelen)
  •    Gevraagd
  •    Diensten

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 3 gasten

  • Forumoverzicht
  • Alle tijden zijn UTC+02:00
  • Verwijder cookies
  • Contact



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Nederlandse vertaling door phpBB.nl.