• Frontpage
  • Forum
  • Wiki
  • Onderdelen Shop
  • Snelle links
    • Onbeantwoorde onderwerpen
    • Actieve onderwerpen
    • Zoek
  • V&A
  • Aanmelden
  • Registreer
  • Forumoverzicht
  • Zoek

Tomos valt uit zonder choke

Net nieuw op dit forum, of twee linkerhanden? Dan is het beginnersforum iets voor jou. [wil je ook supporter worden voor dit forum? meld je aan voor de groep supporters ;)
Forumregels
Om u goed te kunnen helpen hebben wij een support template gemaakt.
wilt u zo vriendelijk zijn om deze in te vullen bij een nieuw topic! --> mededeling
Gesloten
  • Afdrukweergave
Uitgebreid zoeken
3 berichten • Pagina 1 van 1
Maarten-Jan
Tomosforummer
Berichten: 66
Lid geworden op: 27 feb 2014 14:51

Berichtdoor Maarten-Jan » 01 mei 2014 20:05

Welke Tomos model heb je? A3 A35 ?
Wat is het bouwjaar? ?
Sinds wanneer speelt dit probleem? Vandaag
Wat is het probleem? Tomos valt uit als ik de choke er af haal.
Onlangs nog iets verandert aan je Tomos? Ketting gesmeerd, carb schoon gemaakt, luchtfilter er af gehaald, banden op gepompt, schoongemaakt. Allemaal niet echt van belang.

Hallo,

Aller eerst wil ik even zeggen dat ik nieuw ben op dit forum, dus excuses als dit op de verkeerde plek staat ofzo.

Ik heb een paar dagen terug een tomos gekocht. of het een A35 of A3 is weet ik niet, heb niet zoveel verstand val modellen en dat soort dingen. Het is in ieder geval een 45 km/h opknapper die al 2 jaar stil stond. Het eerste wat ik heb gedaan is de carb schoon gemaakt en de sproeier gepoetst (zat helemaal dicht). Met startpiloot kreeg ik hem al snel aan de praat en heb hem toen een kilometer of 10 ingereden.

hij liep dus lekker, maar toen ging ik vanmiddag een stukje rijden en ineens begon hij te stotteren en viel hij uit. Voor mij klonkt dat alsof de benzine op was, dus ik zette hem op reserve en startte hem gewoon weer. na 2 km gebeurde het zelfde, dus ik dacht dat het benzinefilter best wel eens verstopt zou kunnen zitten aangezien er 2 jaar een laagje benzine in heeft gestaan (dat groen was geworden :lol: ). Met choke aan liep hij wel, alleen heel langzaam. Choke er op= minder lucht, dus meer vacuum. ik dus toen ik thuis was mijn benzine kraan er uit gehaald en het filter was nog bijna helemaal schoon :? .

Ik heb al een aantal tomosjes opgeknapt en dacht dat ik alle problemen toch wel een keer was tegengekomen, maar dit had ik nog nooit meegemaakt. Het klinkt namelijk als iets van valse lucht of een verstopte sproeier, maar de sproeier is helemaal schoon en de carb zit goed op t spuitstuk. Stationairschroef zit er nog in, spruitstuk zit een goede pakking op, compressie zat.

Heeft iemand van jullie dit probleem wel eens gehad ?

Luchtfilter ligt er trouwens af, omdat ik die vervelend vond met carb er op en af halen, maar daar ligt het niet aan want heb er altijd mee gereden zo.


Mvg Maarten
Omhoog


Gebruikersavatar
shadowranger
Forum Admin
Forum Admin
Berichten: 9683
Lid geworden op: 20 jul 2006 19:32
Locatie: Apeldoorn

Berichtdoor shadowranger » 03 mei 2014 09:08

2 jaar stilstand is ook niet goed voor de krukaskeerringen. Waarschijnlijk is een of beiden kapot en moet je deze vervangen.
Tomos A3 DG (1989) ei-cilinder, Encarwi sproeier 50, gaasfilter (50km/uur)

Ik ben niet altijd aanwezig op het forum. Heb geduld indien er dringende vragen zijn
Omhoog

Maarten-Jan
Tomosforummer
Berichten: 66
Lid geworden op: 27 feb 2014 14:51

Berichtdoor Maarten-Jan » 03 mei 2014 20:43

Ik heb het probleem gevonden, mijn tankdop bleek de boosdoener te zijn (ja klinkt heel dom).

Toen ik mijn benzine er uit probeerde te halen om toch meer eens mijn benzine kraantje te vervangen merkte ik dat er geen benzine meer uit mijn slangetje kwam. Ik draai de tankdop er af om te kijken of er nog wel benzine in zat en ineens begon de benzine weer te lopen. Bleek dus dat de tank vacuum trok doordat de ontluchting van de tankdop niet werkte.
Mn tankdop was zo verroest aan die klipjes dat hij te strak tegen de tank zat en dus geen lucht door liet.

Het is dus opgelost :) Alsnog bedankt voor de reactie.
kan een slotje op ;)
Omhoog


Gesloten
  • Afdrukweergave
3 berichten • Pagina 1 van 1

Terug naar “Beginners”

Ga naar
  • Tomosforum Wiki
  •    TomosWiki
  •       wiki
  •    Kenteken/keuring & Verzekeringen
  • Galerij
  •    Straat Tomossen
  •    Sprinters/racers
  •       Crossers
  •    Specials
  •    Andere voertuigen
  • Techniek
  •    Beginners
  •       Vet Hard Optrekken
  •    Algemeen
  •    Afstellen
  •    Opvoeren
  •       Uitlaten
  •    Uiterlijk
  •    Elektra
  •    English/ Deutsch Forum
  • Pro Forum
  • Tomos Forum
  •    GrandCafé
  •    Nieuws & Mededelingen
  •    Feedback
  •    Meetings
  • Archief
  •    Archief
  •       Tomos FAQ
  •          Algemeen / Onderhoud
  •          Motorisch
  •          Opvoeren / Tuning / Begrenzers
  •          Elektra / Ontsteking
  •          Uiterlijk
  •          Wetgeving
  •          Website
  •       Exploded views
  • De Markt
  •    Te koop (complete brommers)
  •    Te koop (onderdelen)
  •    Gevraagd
  •    Diensten

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Google [Bot] en 29 gasten

  • Forumoverzicht
  • Alle tijden zijn UTC+02:00
  • Verwijder cookies
  • Contact



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Nederlandse vertaling door phpBB.nl.