• Frontpage
  • Forum
  • Wiki
  • Onderdelen Shop
  • Snelle links
    • Onbeantwoorde onderwerpen
    • Actieve onderwerpen
    • Zoek
  • V&A
  • Aanmelden
  • Registreer
  • Forumoverzicht
  • Zoek

Groefjes in de krukas voor de koppeling zijn weggesleten wat moet ik doen ?

Net nieuw op dit forum, of twee linkerhanden? Dan is het beginnersforum iets voor jou. [wil je ook supporter worden voor dit forum? meld je aan voor de groep supporters ;)
Forumregels
Om u goed te kunnen helpen hebben wij een support template gemaakt.
wilt u zo vriendelijk zijn om deze in te vullen bij een nieuw topic! --> mededeling
Plaats reactie
  • Afdrukweergave
Uitgebreid zoeken
8 berichten • Pagina 1 van 1
Bwmechanic
Pindabrein
Berichten: 4
Lid geworden op: 30 dec 2022 14:46
  • Citeer

Berichtdoor Bwmechanic » 30 dec 2022 23:11

Hallo allemaal ik ben Boris en ik ben net nieuw op dit forum. Ik ben 16 jaar oud en begonnen aan een Tomos A3 luxe 2008 snorfiets project

Toen ik de snorfiets kocht wist ik dat hij wel starte maar niet reed die eigenaar wist niet wat er mis mee was en ik dacht dat het probleem de veel voorkomende vragenteken veer was die had ik dus ook vervangen en toen heb ik ook nog carterkap lagers gedaan en een tandwiel van de 2de versnelling vervang. En ik heb alles schoon gemaakt en opnieuw geïnstalleerd met olie . Alles erop en toen wilde de Tomos nog steeds niet rijden hij liep als een zonnetje dus dat was erg jammer. Dus heb ik alles weer open gehaald en zag ik dat de koppeling los was gekomen en hij was ook los toen ik Tomos net had dus ik heb met mijn vader de koppeling er weer afgehaald en toen kwamen we erachter dat de groefjes waar de koppeling opzit waren weggesleten waardoor de koppeling daar nooit vast op zou blijven zitten. Zou ik de groefjes kunnen herstellen of moet er een hele nu krukas in en moet ik dan ook nog daar andere dingen bij vervangen als ik dat doe ? Mijn exuses voor de vele vragen maar ik snap niet wat ik nu moet doen
Alvast bedankt Groet,
Boris
Omhoog


fons716
Hopeloos verslaafd
Berichten: 3884
Lid geworden op: 20 mar 2010 17:03
Locatie: Wijchen
Contacteer:
Contacteer fons716
Skype
  • Citeer

Berichtdoor fons716 » 31 dec 2022 11:18

Dat wordt een nieuwe krukas.
Koppelingsnaaf dient ook netjes te zijn zodat het zonder speling op de krukas past.
Omhoog

Bwmechanic
Pindabrein
Berichten: 4
Lid geworden op: 30 dec 2022 14:46
  • Citeer

Berichtdoor Bwmechanic » 31 dec 2022 13:26

dank u wel voor u reactie.
Ja die koppelings naaf is ook een beetje versleten dus dan moet ik dat ook vervangen. Als ik de krukas vervang moet ik dan nog de lagers vervangen en keringen? Of gewoon hergebruiken als ze goed zijn
Omhoog

Richfart
Tomosforummer
Berichten: 192
Lid geworden op: 28 jul 2021 20:54
  • Citeer

Berichtdoor Richfart » 31 dec 2022 14:58

lagers kun je hergebruiken als ze goed zijn, keerringen zou ik wel vervangen. en natuurlijk een nieuwe carter pakking. je kunt er ook voor kiezen de laatste 4 bal lagers te vervangen. dan weet je ook dat het blok (als het goed is) niet weer gesplitst hoeft te worden. Maar dat is dan wel preventief.
Tomos AT50 (1984)
Omhoog

Bwmechanic
Pindabrein
Berichten: 4
Lid geworden op: 30 dec 2022 14:46
  • Citeer

Berichtdoor Bwmechanic » 02 jan 2023 17:23

Oké dan ga ik even kijken hoe duur dat word en dan kijk ik even of ik dat preventief vervang. Ik hoop dat het mij lukt om dat allemaal te vervangen. Dankuwel voor u reactie.
Omhoog

fons716
Hopeloos verslaafd
Berichten: 3884
Lid geworden op: 20 mar 2010 17:03
Locatie: Wijchen
Contacteer:
Contacteer fons716
Skype
  • Citeer

Berichtdoor fons716 » 03 jan 2023 09:24

Wat was er met het tandwiel 2e versnelling aan de hand, tanden beschadigt door bv het afgebroken vraagteken veertje?
Als er veel metaaldeeltjes in de atf olie zaten is dat voor de lagers niet zo fijn.
Omhoog

Bwmechanic
Pindabrein
Berichten: 4
Lid geworden op: 30 dec 2022 14:46
  • Citeer

Berichtdoor Bwmechanic » 05 jan 2023 01:30

Van het 2e tandwiel is een tand af gebroken omdat er denk ik een grote druk op is komen te staan. Omdat de vorige eigenaar het helemaal verkeerd in elkaar had gezet.
Vragen teken veer was slapjes maar niet afgebroken. Vond niet heel veel metaal terug maar wel zand weer door de vorige eigenaar. Ik dacht dat het probleem veel kleiner was dan het is dus. Want zand is natuurlijk ook niet heel goed voor de lagers. Dus lagers wel dan ?
Omhoog

Richfart
Tomosforummer
Berichten: 192
Lid geworden op: 28 jul 2021 20:54
  • Citeer

Berichtdoor Richfart » 05 jan 2023 14:10

Lagers moet je gewoon zelf beoordelen. Als ze stroef met geluid draaien en/of spelling hebben vervangen, gaan ze mooi rond (mag met wat olie) zonder speling dan kun je ze zo laten.
Tomos AT50 (1984)
Omhoog


Plaats reactie
  • Afdrukweergave
8 berichten • Pagina 1 van 1

Terug naar “Beginners”

Ga naar
  • Tomosforum Wiki
  •    TomosWiki
  •       wiki
  •    Kenteken/keuring & Verzekeringen
  • Galerij
  •    Straat Tomossen
  •    Sprinters/racers
  •       Crossers
  •    Specials
  •    Andere voertuigen
  • Techniek
  •    Beginners
  •       Vet Hard Optrekken
  •    Algemeen
  •    Afstellen
  •    Opvoeren
  •       Uitlaten
  •    Uiterlijk
  •    Elektra
  •    English/ Deutsch Forum
  • Pro Forum
  • Tomos Forum
  •    GrandCafé
  •    Nieuws & Mededelingen
  •    Feedback
  •    Meetings
  • Archief
  •    Archief
  •       Tomos FAQ
  •          Algemeen / Onderhoud
  •          Motorisch
  •          Opvoeren / Tuning / Begrenzers
  •          Elektra / Ontsteking
  •          Uiterlijk
  •          Wetgeving
  •          Website
  •       Exploded views
  • De Markt
  •    Te koop (complete brommers)
  •    Te koop (onderdelen)
  •    Gevraagd
  •    Diensten

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Google [Bot] en 6 gasten

  • Forumoverzicht
  • Alle tijden zijn UTC+02:00
  • Verwijder cookies
  • Contact



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Nederlandse vertaling door phpBB.nl.