• Frontpage
  • Forum
  • Wiki
  • Onderdelen Shop
  • Snelle links
    • Onbeantwoorde onderwerpen
    • Actieve onderwerpen
    • Zoek
  • V&A
  • Aanmelden
  • Registreer
  • Forumoverzicht
  • Zoek

naar 1 optrekken sloom daarna snel.

lukt het niet met afstellen? Stel hier al je afstel problemen en stotterende tomos problemen [ALLE SPROEIER VRAGEN HIER DUS OOK]
Plaats reactie
  • Afdrukweergave
Uitgebreid zoeken
57 berichten
  • 1
  • 2
  • 3
  • Volgende
emmerick
Vastgeroeste forummer
Berichten: 914
Lid geworden op: 06 dec 2009 13:46
  • Citeer

Berichtdoor emmerick » 06 mei 2010 18:21

oke ik heb een aardig opgevoerd tosje.

70 cc dmp
sproeir 76
gaasflilter
16 16 carb
verder alles brom.
ontrgesnt spruitstuk
26 26 tandwielen
proma gp

in zijn 1 trekt die echt slecht en als die in zijn 2 zit en begint een beetje toeren te maken gaat die echt hard optrekken ,maar eigenlijk wil ik dat die al in zijn 1 hard trekt, moet ik misschien mijn gewone luchtfilter erop beunen? ik heb nu zo een gaasfilter met kapje. ik heb al grotere sproeiers geprobeerd daarmee trok die ooknie goed, kleiner heb ik ook nie geporbeerd maar ik vond mijn bougie der wel goed koffie bruin eruit zien. Iemand enig idee? valse lucht lijkt me nie alles zitzo strak mogenlijk. Owhja me tandwielen zijn allebei 26 , niet optimaal maar daarligt het toch niet aan?

het rare is overigens dat hij eerst heeel hard trok maar niet stationair liep met sproeier 76 , toen alles wat strakker aangeschroefd nu loopt die wel stationair maar trekt die duidelijk een stuk zachter, is het misschien een mogenlijkheid om ervoor te zorgen dat hij later schakelt? bijv als die 40 rijdt? kan dat? dan kan die in het begin wat meer toeren maken , dat zou fijn zijn :)
Omhoog


tomostefan
Diehard
Berichten: 1513
Lid geworden op: 06 sep 2009 21:34
Locatie: Bij moeke.
  • Citeer

Berichtdoor tomostefan » 06 mei 2010 18:41

De sproeier lijkt me best klein.
Verder zal ik het niet weten
Tomos
Zundapp
say "i" spell "map" then say "ness"
Omhoog

emmerick
Vastgeroeste forummer
Berichten: 914
Lid geworden op: 06 dec 2009 13:46
  • Citeer

Berichtdoor emmerick » 06 mei 2010 19:19

ik had ook 78 80 en 82 geprobeerd met 80 en 82 werd die echt zwart en trok die ook nie goed, mja ik zal wel ff wat gaan knutselen en doen misschien doet ie het ineens goed , net zoals die ineens wel stationair liep :mrgreen:

aan wat voor een sproeier had jij gedacht? eigenlijk..

owhja en misschien wel handig te vertellen met choke aan start hij NIET, wat wilt dat zeggen?


die uitlaat is ook niet bepaald een harde optrekker toch?
Omhoog

Gebruikersavatar
Tomoshoofd
Vaste forummer
Berichten: 318
Lid geworden op: 15 jul 2008 13:08
Locatie: Friesland
  • Citeer

Berichtdoor Tomoshoofd » 06 mei 2010 19:41

is da niet een bullet uitlaat op je avatar? er zijn wel betere dan die.
en als hij op de choke niet start heb je een te grote sproeier.
Weer terug van weg geweest
Omhoog

emmerick
Vastgeroeste forummer
Berichten: 914
Lid geworden op: 06 dec 2009 13:46
  • Citeer

Berichtdoor emmerick » 06 mei 2010 19:50

hallo,

het is een tecno proma gp. nja op de site stond grand prix (gp) maar op de verpakking stons tecno :P
bullet en proma gp is toch gwn zelfde?
te grote sproeir kan haast nie :S ik deed trowuens choke aan toen die al warm was misschien werkt het dan nie goed
Omhoog

Gebruikersavatar
Tomoshoofd
Vaste forummer
Berichten: 318
Lid geworden op: 15 jul 2008 13:08
Locatie: Friesland
  • Citeer

Berichtdoor Tomoshoofd » 06 mei 2010 19:59

ja als hij warm is en dan probeer je hem met de choke dan klopt dat wel dat hij dan niet aangaat.
bullet is niet proma gp
Weer terug van weg geweest
Omhoog

Gebruikersavatar
Sebastiaankl
Vaste forummer
Berichten: 310
Lid geworden op: 11 jan 2009 20:01
Locatie: Delft
  • Citeer

Berichtdoor Sebastiaankl » 06 mei 2010 20:32

Sproeier 76 is helemaal niet zo klein hoor.

Probeer is een 72/74 erin voor de gein, rijdt 't niet goed doe je de andere er weer in. Na ff rijden de bougie kijken, is 'ie erg licht doe je de andere er ook weer in. Zo snel zal die niet vastlopen.
het rare is overigens dat hij eerst heeel hard trok maar niet stationair liep met sproeier 76 , toen alles wat strakker aangeschroefd nu loopt die wel stationair maar trekt die duidelijk een stuk zachter
Lijkt me toch echt dat je eerst valse lucht had, waardoor hij wat meer lucht kreeg en 't redelijk deed, maar niet stationair wou. Nu heb je alles aangedraaid, heb je geen valse lucht meer, en krijgt hij teveel benzine, iets kleinere sproeier dus, lijkt me toch best logisch zo.
M'n Tomosje!
-Rereviseerd blok, spoelers opmaat voor 65cc
-65cc Airsal, inlaat en uitlaat bewerkt
-65cc Puch HD kop
-Proma GP
-15mm DO+Gaasfilter
-Beide koppelingsveren 1.5cm ingekort
-Leren koppelingsvoering
-TWV 26-24
Omhoog

emmerick
Vastgeroeste forummer
Berichten: 914
Lid geworden op: 06 dec 2009 13:46
  • Citeer

Berichtdoor emmerick » 06 mei 2010 20:36

ja oke alleen wel kut datdie sproei weer kleiner moet had net vandag 78 en 80 gehald ;(

overigens lijkt 72 74 me wel heel klein voor de setup

en het is dan een proma gp , wat het bverschil is met bullet zou ik alleen niet wten.
Omhoog

Gebruikersavatar
Sebastiaankl
Vaste forummer
Berichten: 310
Lid geworden op: 11 jan 2009 20:01
Locatie: Delft
  • Citeer

Berichtdoor Sebastiaankl » 06 mei 2010 20:49

Je zei toch dat hij eerst niet stationair liep, en hij dat wel deed nadat je alles aangedraaid had. Dat betekent dus dat je valse lucht had, met valse lucht krijg je meer lucht dan zonder valse lucht. Rijdt hij nadat je de valse lucht gefixed hebt, dus zonder valse lucht, slechter, betekent dat dus dat hij die extra lucht wel fijn vond, en nu dus teveel benzine in verhouding tot lucht krijgt.

Als dat het enige is dat je hebt veranderd voor hij slechter ging rijden, lijkt 't me toch dat er geen andere oorzaak kan zijn.

En ik zou zeggen probeer die grotere sproeiers die je hebt gekocht even, rijd hij beter? Denk het niet.

74 Is trouwens niet eens gek klein voor die setup.
M'n Tomosje!
-Rereviseerd blok, spoelers opmaat voor 65cc
-65cc Airsal, inlaat en uitlaat bewerkt
-65cc Puch HD kop
-Proma GP
-15mm DO+Gaasfilter
-Beide koppelingsveren 1.5cm ingekort
-Leren koppelingsvoering
-TWV 26-24
Omhoog

emmerick
Vastgeroeste forummer
Berichten: 914
Lid geworden op: 06 dec 2009 13:46
  • Citeer

Berichtdoor emmerick » 06 mei 2010 21:06

ja ik snap hoe valse lucht werkt :P nee met grotere sproeier reed die nie beter, ik ging net ff naar me bougie kijken en tot me verbazing was die ineens meer zwartig dus ik denk dat je gelijk hebt, ik ga probere deze 2 sproeirs in te ruilen voor 72 en 74 als dakan , en dan ff opnieuw kijken .
Omhoog

Gebruikersavatar
shadowranger
Forum Admin
Forum Admin
Berichten: 9684
Lid geworden op: 20 jul 2006 19:32
Locatie: Apeldoorn
  • Citeer

Berichtdoor shadowranger » 06 mei 2010 22:42

Afbeelding

Proma GP, herriepijp en staat verder omhoog, tevens rechte uitgang.

Afbeelding

Techno Bullet, let op het "knikje" aan het eind van de demper.
Tomos A3 DG (1989) ei-cilinder, Encarwi sproeier 50, gaasfilter (50km/uur)

Ik ben niet altijd aanwezig op het forum. Heb geduld indien er dringende vragen zijn
Omhoog

emmerick
Vastgeroeste forummer
Berichten: 914
Lid geworden op: 06 dec 2009 13:46
  • Citeer

Berichtdoor emmerick » 06 mei 2010 22:58

owh dan heb ik een bullet maar er stond op de site model grand prix ik dacht dat dat voor GP stond van PROMA GP want er stond ook proma voor :S nja boeie dan heb ik en bullet :P
Omhoog

Ricker
Diehard
Berichten: 1468
Lid geworden op: 25 feb 2009 20:15
  • Citeer

Berichtdoor Ricker » 06 mei 2010 23:22

Een bullet is dus echt niet voor 70cc, dat kan het verklaren :P. Probeer een homoet. De uitlaat die Shadow laat zien is ook goed, of gewoon een terugloopje.

Als je bougie bruin is, is t goed.
viewtopic.php?f=9&t=10607" onclick="window.open(this.href);return false
-Bromkop
-14/12 (ontgrenst spruit)
-Momenteel std-snel uitlaat
-TWV 26 - 24
-ontgrenst luchtfilter
-sproeier 54
-60kmh (tomos teller)
Omhoog

emmerick
Vastgeroeste forummer
Berichten: 914
Lid geworden op: 06 dec 2009 13:46
  • Citeer

Berichtdoor emmerick » 07 mei 2010 00:00

eh shadow laat mijn uitlaat zien? een bullet? die 2e is een bullet? en die 1e een proma gp maar daar zal nie veel verschil tussen zitten, is bijde ongeveer zelfde idee dus ik snap nie precies wa je daarmee bedoelt?
is zo een tenco krul wel goed? ik heb deze pas net dus ik ga hem er in ieder geval een tijdje op laten , terugloop vind ik te duur en homoet ook :P dus ik zou eventueel die tecno krul kunnen nemen ik meot toch een stuurtje nog kopen en wat andere dingen dan kan ijk dat in 1 koop doen , is die beter?

mvg.
Omhoog

tomostefan
Diehard
Berichten: 1513
Lid geworden op: 06 sep 2009 21:34
Locatie: Bij moeke.
  • Citeer

Berichtdoor tomostefan » 07 mei 2010 00:29

Techno krul kan wel op 70cc , zal lekker optrekken!
Dikke autowheelies :P
Tomos
Zundapp
say "i" spell "map" then say "ness"
Omhoog

emmerick
Vastgeroeste forummer
Berichten: 914
Lid geworden op: 06 dec 2009 13:46
  • Citeer

Berichtdoor emmerick » 07 mei 2010 00:50

ja kak , ik zat laatst te twijfele tusse die techno krul en deze techno bullet ik voel me nu best kut dat ik de bullet heb genome eigenlijk :shock: . maar ik vond die krul nie zo mooi , en nam deze dus , dees was ook goedkoper. maarja ik ga nu nie zomaar een nieuwe kopen hoor, deze heb ik net een maand ofzo. Is er niet een manier hoe ik met dees bullet hard kan optrekken? dan koop ik die krul wel als me bullet naar de #@@% is. dat zou anders zonde van me geld zjin ,ik ga deze bullet nie zomaar ergens op een plank leggen nu, waarom eigenlijk is zoeen bullet nie goed voor 70 cc? ik heb ok 16 16 carb he da zou toch ook lekker moeten optrekken? opzich trekt dieook aardig alleen in het begin nie en dat is kut juist.Ik ga morgen maar es ff andere sproeietjes proberen in eider gvl.

ik wil teering graag autowheelies ;(
Omhoog

Gebruikersavatar
Dr.Tomos
Vaste forummer
Berichten: 291
Lid geworden op: 07 dec 2009 20:59
  • Citeer

Berichtdoor Dr.Tomos » 07 mei 2010 01:24

Zo'n soort uitlaat heb ik vorige week nog in de oud ijzerbak gegooid, man wat een knetterpijp.
Dat ding maakte gewoot te veel herrie.
Omhoog

emmerick
Vastgeroeste forummer
Berichten: 914
Lid geworden op: 06 dec 2009 13:46
  • Citeer

Berichtdoor emmerick » 07 mei 2010 01:28

wat de bullet uitlaat? ja maakt pokkeherrie, maar dude in de ijzerbak? zoiets kun je verkopen? of als reserve? :')
maar zeg eerlijk zo een techno krul is nie mooi , maar ik geloof wel dat het snel optrekt. ik ga morgen ff me standaard snel deronder zette kijke wat die 70cc daarme doet xd en ff kleinere sproeier, en anders toch maar techno krul halen en deze bullet als rserve, helaas
Omhoog

Gebruikersavatar
Dr.Tomos
Vaste forummer
Berichten: 291
Lid geworden op: 07 dec 2009 20:59
  • Citeer

Berichtdoor Dr.Tomos » 07 mei 2010 01:40

Ja gewoon weg ermee zaten ook wel wat deuken in. :)
Ik heb die techno krul altijd al een vreemd ding gevonden.
Je kan ook je ontsteking beter afregelen zodat hij meer power heeft onderin.
Omhoog

emmerick
Vastgeroeste forummer
Berichten: 914
Lid geworden op: 06 dec 2009 13:46
  • Citeer

Berichtdoor emmerick » 07 mei 2010 11:25

ja hoe doe je dat precies? kun je ook afstellen dat die schakelt als die bij 40 gaat ipv 20 dat zou veel fijner zijn want dan heeft die al een vaartje , en als die dan ff weinig toeren maakt rijdt die wel hard door. Want alleen met weinig toeren trekt die echt niet, als die op toeren komt gaat die wel, mja dan ben je weer een straat verder en moet je weer afremmen he. Is daar ergens een faq ofzo over? over de ontsteking en het schakelen verlaten ?
ik vind het ook vreemd ding die techno krul mja als je der ard mee optrekt :roll:
maar zeg eerlijk met 70 cc en 16 16 carb moet ik wel hard kunnen trekken of ik nou een bullet heb of of een techno krul. Je ziet ook van die kneuzen met alleen een uitlaat bocht rijden , maakt teering herrie maar dat gaat ook harder, een techno bullet is eigenlijk gewoon een lange uitlaat bocht toch? hij is nergens binnenin geknepen, overal is het gewoon een dikke buis dusja.
Omhoog


Plaats reactie
  • Afdrukweergave
57 berichten
  • 1
  • 2
  • 3
  • Volgende

Terug naar “Afstellen”

Ga naar
  • Tomosforum Wiki
  •    TomosWiki
  •       wiki
  •    Kenteken/keuring & Verzekeringen
  • Galerij
  •    Straat Tomossen
  •    Sprinters/racers
  •       Crossers
  •    Specials
  •    Andere voertuigen
  • Techniek
  •    Beginners
  •       Vet Hard Optrekken
  •    Algemeen
  •    Afstellen
  •    Opvoeren
  •       Uitlaten
  •    Uiterlijk
  •    Elektra
  •    English/ Deutsch Forum
  • Pro Forum
  • Tomos Forum
  •    GrandCafé
  •    Nieuws & Mededelingen
  •    Feedback
  •    Meetings
  • Archief
  •    Archief
  •       Tomos FAQ
  •          Algemeen / Onderhoud
  •          Motorisch
  •          Opvoeren / Tuning / Begrenzers
  •          Elektra / Ontsteking
  •          Uiterlijk
  •          Wetgeving
  •          Website
  •       Exploded views
  • De Markt
  •    Te koop (complete brommers)
  •    Te koop (onderdelen)
  •    Gevraagd
  •    Diensten

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 3 gasten

  • Forumoverzicht
  • Alle tijden zijn UTC+02:00
  • Verwijder cookies
  • Contact



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Nederlandse vertaling door phpBB.nl.