Pagina 1 van 1
Kickstart weigert af en toe s25
Geplaatst: 08 apr 2016 18:58
door HarmB
Tomos weggezet na half uurtje rijden. Volgende dag krijg ik bij het starten de kickstarter niet in getrapt. Met veel kracht zetten lukt het niet. wel gaat deze helemaal naar beneden als ik met kleine kickjes de starter naar beneden trap, alleen gaat hij daar niet mee aan.
Dit is nu de tweede keer dat het gebeurd, bij de eerste keer (weken geleden), dat dit gebeurde kreeg ik hem spontaan weer wel aan en deed hij het altijd tot vandaag heel goed.
Iemand een een idee? voordat ik van alles uit elkaar ga halen.
Re: Kickstart weigert af en toe s25
Geplaatst: 08 apr 2016 20:46
door John1950
En als je achteruit loopt met de tomos , blokkeerd die dan? Zo ja dan zou je kunnen checken of de de kickstartremveer nog wel goed in de carter uitsparing zit.
Re: Kickstart weigert af en toe s25
Geplaatst: 09 apr 2016 22:44
door Becky
toen ik dat had, had ik een vastloper in mijn cilinder... zou er erg mee uitkijken, heeft me een hele cilinder gekost die grap...
Re: Kickstart weigert af en toe s25
Geplaatst: 13 apr 2016 20:05
door HarmB
Tomos op de standaard gezet en het achterwiel gedraaid alsof hij achteruitrijdt, sindsdien helemaal vast.
Ga dit weekend eindelijk aan beginnen als er niks tussenkomt.. Het betreft een standaard tomos origineel in nieuwstaat met 600 km er op (als ik de teller moet geloven). Hij starte zo makkelijk, heb nog de carbarateur schoongemaakt omdat hij zo lang stil heeft gestaan, nieuw bougie er in gewoon de standaard die er in hoort niks byzonders. Heb er nog mee rond gereden alles heel normaal geen vreemde geluiden o.i.d.
Re: Kickstart weigert af en toe s25
Geplaatst: 13 apr 2016 21:50
door Becky
vast geslagen zuiger of koppeling. niet meer proberen te trappen iig voordat je weet wat het is

kan je vraagtekenveer zijn die alles blokkeerd of zoals ik al zei je cilinder.
succes, laat je het weten? leren we alleen maar van
Re: Kickstart weigert af en toe s25
Geplaatst: 20 apr 2016 22:32
door HarmB
Vandaag een vrije ochtend en begonnen aan de tomos. links de kickstarter los gehaald en de veer was prima. Toen rechts begonnen nadat ik de olie er uit heb laten lopen (net aan 100 ml??), volgens mij veel te weinig maar dat moet ik nog even uitzoeken hoeveel er in moet. Die kap aan de rechter kant om bij de versnelling te komen zat zo vast dat ik maar ben begonnen met de cylinder kop te lost te halen. En ja idd de zuiger zat vast in de cylinder. Een beetje heel veel WD40 deed wonderen en de zuiger kwam los. de veeren nog helemaal goed, geen krassen of andere ellende. Dus maar aan het schoonmaken geslagen. Na veel geklooi de zuiger met veeren weer in de cylinder en alles weer netjes gemonteerd. Nu doet de kickstarter het gewoon weer. Maar voordat ik hem echt kan starten toch maar even nieuwe moped gear olie gekocht en verse brommermix brandstof.
Beetje stom van me om niet eerst de vloeistoffen te verversen, omdat de vorige eigenaar al vertelde dat tomos al jaren stil heeft gestaan onder een deken in de berging. Toch wel knap dat ik nog zolang op de tomos heb kunnen rijden met die oude brandstof er in.
wordt vervolgt

Re: Kickstart weigert af en toe s25
Geplaatst: 21 apr 2016 11:02
door shadowranger
Hoeveelheid atf in de bak is 225ml. Er zit aan de zijkant een peilschroef. Als het peil in orde is staat het niveau net onder het gat.
Als brandstif ouder wordt verdwijnen bepaalde stoffen. Daardoor wordt de brandbaarheid minder. Verse brandstof is meestal het eerste wat je moet doen na lange stilstand
Re: Kickstart weigert af en toe s25
Geplaatst: 29 apr 2016 08:19
door HarmB
Nieuwe olie er in en ja.., tot aan de peilschroef

en verse brommer mix er in. Hij rijdt weer als nieuw. Nu alleen het mooie weer nog.
Re: Kickstart weigert af en toe s25
Geplaatst: 29 apr 2016 17:29
door shadowranger
Ok, dank voor de feedback. Problem solved, close. Mocht je wederom problemen hebben maak even een nieuw topic aan.