• Frontpage
  • Forum
  • Wiki
  • Onderdelen Shop
  • Snelle links
    • Onbeantwoorde onderwerpen
    • Actieve onderwerpen
    • Zoek
  • V&A
  • Aanmelden
  • Registreer
  • Forumoverzicht
  • Zoek

Verandering naar sleutelen

Net nieuw op dit forum, of twee linkerhanden? Dan is het beginnersforum iets voor jou. [wil je ook supporter worden voor dit forum? meld je aan voor de groep supporters ;)
Forumregels
Om u goed te kunnen helpen hebben wij een support template gemaakt.
wilt u zo vriendelijk zijn om deze in te vullen bij een nieuw topic! --> mededeling
Plaats reactie
  • Afdrukweergave
Uitgebreid zoeken
3 berichten • Pagina 1 van 1
Blokje
Tomosforummer
Berichten: 64
Lid geworden op: 22 nov 2015 12:05
  • Citeer

Berichtdoor Blokje » 22 nov 2015 12:20

Goedendag,

Ik ben vrij nieuw met tomossen, altijd aerox en derbi gehad. Maar sinds 2 weken heb ik een tomos a35hda. Deze is uit 1990, maar ik zag dat er een a52 blok onder zit. Toen ik hem kocht ging hij 35, trok goed op, maar op top trilde hij en klonk alsof die uit elkaar kon vallen elk moment. Ook lekte hij bakolie, en moest je gas loslaten om van z'n 1 naar z'n 2 te gaan. Ik heb eergisteren de vraagteken veer erop gezet, die zat er niet op, ook heb ik de koppeling van z'n 1 en 2 vervangen, dus helemaal compleet met veertjes, segmentje en. Tandwielen zijn nog OK. Van binnen leek als best netjes en nieuw. Ook heb ik de bakolie, pakking, koppelingsdeksle (want die was lek) vervangen, en natuurlijk nieuwe olie. Sinds dit alles te hebben gedaan is de vreselijke ratel weg op de top, gaat die makkelijker van z'n 1 naar z'n twee, al schiet die er wel echt in, dus gaat het niet geleidelijk, maar ineens voel je zo'n versnelling. Verder is alleen de carb en luchtfilter schoongemaakt, en nieuwe bougie. Maar nu gaat hij nog maar 25 sinds alles te hebben gedaan. Ik vroeg me af wat dit kan zijn? Want 35 was een prima snelheid. Ook heb ik bij afremmen voor een bocht dat die in zijn 2 blijft, en dus traag optrekt uit de bocht, al dan niet bijna uitvalt. Iemand tips? Zoals ik al zei ik ben vrij nieuw. Verder rijd ik zelf mengsmering, is de carb en luchtfilter denk ik origineel. Uitlaat ook origineel. En cilinder ook
Omhoog


John1950
Vastgeroeste forummer
Berichten: 533
Lid geworden op: 31 mei 2015 12:23
  • Citeer

Berichtdoor John1950 » 22 nov 2015 17:26

Nieuwe koppelingsegmenten moet je voor het monteren eerst een nachtje in de atf olie laten weken, heb je dat wel gedaan?
Omhoog

Blokje
Tomosforummer
Berichten: 64
Lid geworden op: 22 nov 2015 12:05
  • Citeer

Berichtdoor Blokje » 24 nov 2015 12:32

Nieuwe koppelingsegmenten moet je voor het monteren eerst een nachtje in de atf olie laten weken, heb je dat wel gedaan?
Nee dit heb ik niet gedaan. Maar ondertussen zitten ze er een kleine 100km op, heeft waarschijnlijk weinig zin om alsnog te doen?
Omhoog


Plaats reactie
  • Afdrukweergave
3 berichten • Pagina 1 van 1

Terug naar “Beginners”

Ga naar
  • Tomosforum Wiki
  •    TomosWiki
  •       wiki
  •    Kenteken/keuring & Verzekeringen
  • Galerij
  •    Straat Tomossen
  •    Sprinters/racers
  •       Crossers
  •    Specials
  •    Andere voertuigen
  • Techniek
  •    Beginners
  •       Vet Hard Optrekken
  •    Algemeen
  •    Afstellen
  •    Opvoeren
  •       Uitlaten
  •    Uiterlijk
  •    Elektra
  •    English/ Deutsch Forum
  • Pro Forum
  • Tomos Forum
  •    GrandCafé
  •    Nieuws & Mededelingen
  •    Feedback
  •    Meetings
  • Archief
  •    Archief
  •       Tomos FAQ
  •          Algemeen / Onderhoud
  •          Motorisch
  •          Opvoeren / Tuning / Begrenzers
  •          Elektra / Ontsteking
  •          Uiterlijk
  •          Wetgeving
  •          Website
  •       Exploded views
  • De Markt
  •    Te koop (complete brommers)
  •    Te koop (onderdelen)
  •    Gevraagd
  •    Diensten

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Bing [Bot] en 15 gasten

  • Forumoverzicht
  • Alle tijden zijn UTC+02:00
  • Verwijder cookies
  • Contact



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Nederlandse vertaling door phpBB.nl.